Amy Winehouse
Fot. Chris Christoforou/Redferns
Ze świata gwiazd

Powstanie biograficzny film o Amy Winehouse

„Back to Black" opowie o życiu słynnej wokalistki

Aleksandra Frankowska 13 lipca 2022 11:27
Amy Winehouse
Fot. Chris Christoforou/Redferns

Według najnowszych informacji magazynu Variety, role w biograficznym filmie fabularnym o Amy Winehouse zostały właśnie obsadzone. Back to Black doczeka się w końcu ekranizacji, a fani wokalistki będą mogli ponownie zanurzyć się w dramatycznej, ale i pełnej pasji historii jej życia. Kiedy możemy spodziewać się premiery?

ZOBACZ TEŻ: Amy Winehouse przed laty udzieliła szokującego wywiadu. Bliscy artystki nie kryją zdziwienia

Powstanie biograficzny film o Amy Winehouse

Fani Amy Winehouse mogą już zacząć odliczanie. Sam Taylor-Johnson, reżyserka 50 twarzy Greya, i bliska przyjaciółka zmarłej wokalistki, postanowiła nakręcić o niej film. Back to Black, bo taki tytuł nawiązujący do jednego z największych hitów Winehouse będzie nosić film, już niedługo pojawi się w kinach na całym świecie. Podobno główne role zostały już przydzielone. Teraz tylko można już czekać na pierwsze zdjęcia z planu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wybitny głos i skłonności do autodestrukcji… Taka była Amy Winehouse

O czym będzie film „Back to Black”?

Autorem scenariusza do filmu jest Matt Greenhalgh. Film będzie opowiadał zarówno o początkach kariery Winehouse, jak i o całej jej drodze do sławy. Z pewnością nie zabraknie ostatnich chwil, tuż przed jej śmiercią. Podobno filmem zachwycony jest ojciec wokalistki, który życzył sobie, aby rolę jego córki zagrała niekoniecznie znana aktorka z Anglii, która posługiwałaby się dialektem cockney.

Chcemy kogoś, kto zagra Amy taką, jaka była – jako zabawną, błyskotliwą, czarującą i onieśmielającą osobę – powiedział Mitch Winehouse, ojciec gwiazdy.

Data premiery nie została jeszcze ujawniona. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów.

Kim była Amy Winehouse?

Brytyjska wokalistka, której charakterystyczny głos zna niemal każdy, zmarła w 2011 roku w Londynie w wyniku przedawkowania narkotyków w wieku zaledwie 27 lat. Przez całe swoje życie Winehouse borykała się z problemem uzależnienia, również od alkoholu. Udało jej się zrobić jednak spektakularną karierę – jej płyty i piosenki otrzymały blisko 60 nagród i nominacji do prestiżowych nagród muzycznych. A jej charakterystyczny wygląd do dziś znany jest niemal wszystkim pokoleniom. Gruba kreska eyelinera na oku, wysoko upięty czarny kok i rockowe, dość wyzywające ubrania to cała Amy.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.