rok-szkolny-2020-wrzesien-koronawirus-dzieci-do-szkoly-powrot-4
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Powrót do szkół: kiedy dzieci skończą naukę zdalną?

Znamy stanowisko ministerstwa edukacji!

Redakcja VIVA! 27 stycznia 2021 12:30
rok-szkolny-2020-wrzesien-koronawirus-dzieci-do-szkoly-powrot-4
Fot. AdobeStock.com

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w wywiadzie w Radiu PLUS zdradził, jakie etapy powrotu do szkół w sytuacji pandemii koronawirusa przewiduje resort edukacji.

Powrót do szkół jest planowany cały czas (...). Mam nadzieję, że w dalszej części lutego będzie zgoda na pójście do nauczania stacjonarnego.

„W pierwszej kolejności chcemy, aby do szkół wrócili maturzyści oraz ósmoklasiści. Dopiero potem będziemy mogli zdecydować się na powrót klas IV-VII oraz starszych roczników”, przyznał Czarnek. Minister edukacji ma nadzieję, że do częściowego powrotu dzieci do szkół dojdzie w „dalszej części lutego”.

Powrót dzieci do szkół w drugiej połowie lutego 2021?

„Nie znam się na tym, ale wiem, że decyzja wydawana jest na podstawie wszystkich okoliczności pandemicznych. Trzeba ważyć wiele racji: przyrost zakażeń w ciągu dwóch tygodni, różne mutacje wirusa, przebieg epidemii w innych krajach. Te racje waży Rada Medyczna przy premierze”, powiedział minister. Czarnek dodał też, że na pewnym etapie w części roczników wprowadzone będzie nauczanie hybrydowe: „Nauka stacjonarna będzie dla połowy uczniów, dla kolejnej zdalna. Późniejsze decyzje będą wydawać dyrektorzy” - przyznał minister edukacji.

Minister edukacji Przemysław Czarnej, 09.12.2020 rok, Sejm
Fot. Jakub Kaminski/East News

Przemysław Czarnej w Sejmie, 09.12.2020 rok

Czarnek podał też informację, że przeprowadzone zostaną ponowne testy przesiewowe  na obecność COVID-19: „Mogę to potwierdzić, resort zdrowia to rekomenduje i można powiedzieć, że drugi tydzień lutego to taki termin realny”, ogłosił Przemysław Czarnek.

matura, język polski, szkoła, pandemia, epidemia, koronawirus
Fot. Adobe stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.