dzień bez zakupów
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Właśnie ruszają poświąteczne wyprzedaże! Jakich zniżek możemy się spodziewać?

Obchodzimy dziś Dzień Odpoczynku po Świętach

Gabriela Łaskowska 27 grudnia 2018 11:32
dzień bez zakupów
Fot. STOCK ADOBE

Jeśli przed Świętami nie zdążyliście upolować nic ciekawego na wyprzedażach, to nic straconego! Właśnie ruszają poświąteczne promocje. Tradycja czyszczenia magazynów po Świętach zawsze przyciąga wielu klientów. W końcu kto nie chciałby skorzystać z takich okazji?

Obchodzimy dziś Dzień Odpoczynku po Świętach! Może zdecydujesz się spędzić ten dzień z bliską Ci osobą, buszując między sklepowymi półkami?

Jakich zniżek możemy się spodziewać?

Wyprzedaże dotyczą nie tylko sklepów stacjonarnych, ale również tych internetowych. W większości sklepów promocje sięgają do 50%. Niektóre natomiast zachęcają cenami niższymi o nawet 70-80%! Jest to więc świetny moment na nabycie produktów, na które normalnie nie moglibyście sobie pozwolić. Większość osób decyduje się na zakup artykułów z branży modowej. Wielu korzysta z promocji również, aby nabyć produkty wnętrzarskie czy elektronikę. Przeprowadzone ankiety pokazują, że aż 50% konsumentów czeka z zakupami na poświąteczne wyprzedaże.

Jak uniknąć manipulacji?

Nie da się ukryć, że sklepy często próbują zmanipulować klienta, by ten wydał więcej pieniędzy w sklepie. W jaki sposób? Częstym zabiegiem jest informowanie konsumenta, że dany produkt został przeceniony, mimo że tak naprawdę cena na metce jest taka sama, jak początkowa. Klient, widzący szansę na korzystny zakup i zaoszczędzenie trochę pieniędzy, daje się złapać i dokonuje zakupu. Dlatego zanim podejmiesz decyzję o większym zakupie, sprawdź na stronie ile wynosiła pierwotna cena.

Coroczne poświąteczne wyprzedaże to idealny moment na nabycie nowych rzeczy. Pamiętaj tylko, aby podejść do zakupów z głową. Otaczające nas plakaty z napisem sale, mogą namieszać w głowie. Dlatego zanim wybierzesz się do centrum handlowego, dokładnie zaplanuj co i gdzie chcesz kupić.  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.