Fot. East News
O tym się mówi!

Podwodne wycieczki na wrak Titanica już w 2021 roku?

Ceny biletów przyprawiają o zawrót głowy!

Aleksandra Frankowska 9 listopada 2020 18:27
Fot. East News

Kto nie zna historii brytyjskiego transatlantyku Titanic z 1912 roku, ten koniecznie musi obejrzeć ekranizację Jamesa Camerona o tej samej nazwie, z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych. Dziewiczy rejs okazał się dla statku ostatnim, kiedy to zderzył się na trasie do Nowego Jorku z górą lodową. Do tej pory wrak statku oglądali jedynie naukowcy, jednak mówi się, że w 2021 roku będą mogli zobaczyć go pierwsi turyści.

Podwodne rejsy turystyczne na Titanic od 2021 roku

Jedna z amerykańskich firm – OceanGate Expeditions zapowiedziała niedawno, że w maju 2021 roku uruchomi usługę turystycznych rejsów pod wodą. Tym samym będzie możliwe zobaczenie na własne oczy wraku najsłynniejszego statku świata. Prezes firmy, Stockton Rush mówi o prywatnej łodzi podwodnej, która zejdzie na głębokość, na której leży wrak statku.

Titanic: tak wyglądał statek, który zatonął w trakcie dziewiczego rejsu. Przyczyny katastrofy
Fot. East News

Ile będzie kosztować wycieczka do wraku Titanica?

Kluczowa będzie niestety cena – nie każdy będzie mógł pozwolić sobie na taką eskapadę.

Za ośmiogodzinną podróż, której zwieńczeniem będzie nurkowanie w miejscu, w którym znajduje się wrak Titanica, trzeba będzie zapłacić 125 tys. dolarów

Okazuje się jednak, że chętnych nie brakuje. Na pierwszy rej zgłosiło się już 30 osób i wszystkie opłaciły wycieczkę.

Wycieczkowy rejs na Titanic
Fot. Materiały prasowe

Co znajduje się we wraku Titanica?

Rush podkreśla, że we wraku nie ma ludzkich ciał, a ni tym bardziej kości. Jedyne co można znaleźć to ubrania i obuwie. Jednocześnie dodał, że koszty organizatora związane z jedną osobą uczestniczącą w wyprawie są bardzo wysokie i sięgają rzędu 100 tys. złotych. Chcielibyście spełnić swoje marzenie i zobaczyć na własne oczy wrak tego statku?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!