Fot. instagram.com/underlindesnes/
DESIGN

Pierwsza taka restauracja w Europie, robi ogromne wrażenie!

To idealne miejsce nie tylko dla koneserów dobrego jedzenia

Marta Baran 27 marca 2019 16:15
Fot. instagram.com/underlindesnes/

Co powiecie na wizytę w restauracji z widokiem na morze? A właściwie z widokiem na ,,podwodną otchłań morza"? W Norweskiej miejscowości Båly, na południowym krańcu Norwegii jest to możliwe. Niedawno powstała tam podwodna Restauracja Under robi ogromne wrażenie!

Podwodna restauracja - jak wygląda?

Nowoczesny budynek przypomina ogromną twierdzę zanurzoną do połowy w wodzie, a cała konstrukcja ma ponad 30 metrów. Podczas budowy architekci musieli uwzględnić niespotykane położenie budynku i trudne warunki atmosferyczne, dlatego ściany konstrukcji mają grubość aż jednego metra!

Zachwycające widoki i lokalna kuchnia

Podwodna część budynku, w której znajduje się mieszcząca 40 osób część jadalna, jest wyposażona w panoramiczne okno, wychodzące na dno morskie! To daje niepowtarzalną okazję do podziwiania życia podwodnych zwierząt oraz zachwycania się niecodziennymi widokami. W restauracji czeka na gości wykwintne menu autorstwa duńskiego kucharza Nicolaia Ellitsgaarda Pedersena. W karcie znalazły się przede wszystkim lokalne produkty: ryby, w szczególności dorsz, owoce morza, homary oraz wodorosty.

Fot. INSTAGRAM @underlindesnes

Nie tylko restauracja

Warto wspomnieć, że restauracja nie będzie pełniła jedynie funkcji lokalu gastronomicznego. Lokalizacja budynku i jego niecodzienne położenie dają możliwość otwarcia ośrodka naukowego, którego zadaniem będzie badanie morza i zachowań żyjących w nim zwierząt. Wygląda na to, że Restauracja Under może stać się nie tylko punktem odwiedzanym przez wycieczki i smakoszy, ale też przez wybitnych naukowców z dziedziny biologii morskiej. 

Fot. INSTAGRAM @underlindesnes

Fot. INSTAGRAM @underlindesnes

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.