Sezon wiosna lato nad Wisłą w Warszawie
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Bulwary wiślane przystaną być głównym miejscem spotkań warszawiaków?!

Klubokawiarnie znikną znad Wisły?

Marta Baran 3 maja 2019 16:30
Sezon wiosna lato nad Wisłą w Warszawie
Fot. STOCK ADOBE

Klubokawiarnie ulokowane nad Wisłą od lat były jednym z ulubionych miejsc spotkań mieszkańców stolicy i turystów. Cud nad Wisłą, Hocki Klocki czy Pomost 511 miały swoich miłośników. Okazuje się, że właściciele lokali być może będą musieli zmierzyć się z trudną sytuacją. 

To koniec Wisły jaką znamy

Bulwary wiślane, poddane niedawnemu remontowi, właśnie zostały oddane do użytku. Imponująca promenada przyciąga spacerowiczów, ale być może nie będą oni mieli okazji odwiedzić słynnych lokali. Ich właściciele alarmują, że klubokawiarnie w tym sezonie mogą pozostać zamknięte! Wszystko za sprawą skarg mieszkańców pobliskich osiedli, którzy zawracają uwagę na uporczywy hałas i rosnącą w zatrważającym tempie ilość śmieci w okolicy. W obronie lokali stają inni mieszkańcy, którzy podkreślają, że problem zanieczyszczonych alejek i hałasów dotyczy przede wszystkim obszaru pod Mostem Poniatowskiego, w okolicy gdzie nie ma... żadnych lokali!

Co na to Ratusz?

Decyzją miasta rozpisano konkurs, który zakłada między innymi, że na bulwarze wiślanym mogą działać dwa lokale o charakterze rozrywkowym, w których będzie muzyka i wydarzenia kulturalne. To właśnie ta informacja zaniepokoiła właścicieli pubów, bo jest ich przecież dużo więcej! Na oficjalnym profilu rzecznika prezydenta stolicy pojawił się już komunikat w tej sprawie: "Kolejny raz uspokajam. Rolą urzędu miasta jest dbanie o bezpieczeństwo i dobrostan warszawiaków. Z bulwarów nad Wisłą nie zniknie kultura i rozrywka. Trwają konsultacje i będą konkursy. Szkoda, że ktoś wywraca stolik przed końcem rozmów”. Jak myślicie, czy to koniec imprez nad Wisłą?  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Let's explore Vistula Boulevards! #DiscoverWarsaw #Warsaw #Warszawa

Post udostępniony przez Fall in love with Warsaw (@fall_in_love_with_warsaw)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Warsaw skyline after the sunset ☀️ Impressive, isn't it? #DiscoverWarsaw #Warsaw #AprilFoolsDay #PrimaAprilis

Post udostępniony przez Fall in love with Warsaw (@fall_in_love_with_warsaw)

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?