Zakaz używania plastiku na Bali
Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Na Bali wprowadzono absolutny zakaz używania plastiku!

Poznajcie szczegóły

Marta Baran 26 czerwca 2019 13:30
Zakaz używania plastiku na Bali
Fot. STOCK ADOBE

Ludzie stają się coraz bardziej świadomi, jakie skutki niesie ze sobą produkowanie plastiku, a specjaliści robią, co mogą, aby ograniczyć jego zużycie do minimum. Kolejnym miejscem na świecie, które postanowiło jeszcze bardziej przyczynić się do ratowania środowiska jest Bali.

Zakaz używania plastiku na Bali

Wszystko za sprawą sióstr Melati oraz Isabel, które stworzyły stowarzyszenie Bye Bye Plastic Bags. Misja miała na celu wielopłaszczyznowe rozprawienie się z problemem. Szczególny nacisk położyły na doprowadzenie do zmian legislacyjnych i wprowadzenie całkowitego zakazu używania plastiku jednorazowego użytku, np. plastikowych sztućców, butelek i torebek. Równocześnie dziewczyny prowadziły działania edukacyjne dla mieszkańców, dzięki której zmobilizowały ich do podjęcia próby posprzątania wyspy.

Akcja zakończyła się sukcesem, bo po sześciu latach starań Wayan Koster – dzięki gubernatorowi Bali w życie weszła ustawa, która zakazuje używania plastiku pod postacią reklamówek, sztućców a także słomek. Sprawa jest traktowana poważnie, dlatego do zasad muszą się dostosować mieszkańcy, jak i turyści. Od 23 czerwca 2019 roku używanie plastiku jednorazowego użytku na terenie Bali jest nielegalne i każdy kto użyje produktu zostanie ukarany!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Explore / Nature / Motivation (@mystery_journeyy)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Bali (@bali)

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.