Wenecja 2020
Fot. Adobe Stock
O tym się mówi

Woda w Wenecji jest czystsza!  Czy to efekt kwarantanny mieszkańców?

Ulice są puste, ale powietrze jest mniej zanieczyszczone!

Redakcja VIVA! 19 marca 2020 19:31
Wenecja 2020
Fot. Adobe Stock

We Włoszech trwa kwarantanna, sytuacja związana z koronawirusem niestety nie jest optymistyczna. W ciągu minionej dobry we Włoszech, w wyniku zakażenia wirusem COVID-19 zmarło prawie 500 osób. To tragiczny rekord, od kiedy choroba opanowała ten kraj. To naprawdę trudny czas dla całego świata i dla Włoch, które obecnie najgorzej radzą sobie z opanowaniem koronawirusa. Ulice włoskich miast są puste, sklepy i restauracje zamknięte, a ludzie próbują wspierać się, w tej jakże trudnej sytuacji. Czy są jakiekolwiek plusy kwarantanny we Włoszech?

Sytuacja we Włoszech pozytywnie wpływa na naturę!

Po pierwsze zdecydowanie poprawiła się jakoś zanieczyszczenia powietrza w miastach. Okazuje się też, że tak czystej wody w Wenecji nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy. Do kanałów wróciły ryby i łabędzie. Choć może to wyglądać na nagłą zmianę jakości wody, to biuro burmistrza Wenecji poinformowało, że powód jest inny.

Jest tak, ponieważ ruch łodzi jest mniejszy, co zwykle powoduje osady na powierzchni wody - powiedział dla CNN biuro burmistrza.

Za to, zdaniem rzecznika, jakość powietrza uległa poprawie.

Powietrze jest zdecydowanie mniej zanieczyszczone, ponieważ ruch tramwajów wodnych i łodzi jest mniejszy niż zwykle ze względu na ograniczony ruch w mieście - powiedział.

Nie tylko w Wenecji widać, że kwarantanna pozytywnie wpływa na naturę! W sieci można znaleźć zdjęcia delfinów u wybrzeży Cagliari na Sardynii (skąd zniknęły promy i łodzie) czy kaczek kąpiących się w fontannach w Rzymie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiedy czegoś nie można bardzo się tego pragnie. Kiedy człowiek nie może wyjść z domu, pragnie być zupełnie gdzieś indziej.🤔 . My myślami jesteśmy na malowniczej Sycylii i wspominamy nasz wyjazd i miejsce, które tam odwiedziliśmy.🇮🇹 . Jest to całkiem miła odskocznia od szaro burego, bez ani jednej duszy widoku zza okna.☁️🌧️ . Może właśnie warto zanurzyć się w rozmyślaniach, gdzie byśmy pojechali, co byśmy zrobili i zrobimy jak tylko będzie lepiej... Kiedy wszystko wróci do normy. 🌏✈️ . . #sycylia🇮🇹 #sycylia #sycily #memories #wspomnienia #wspomnieniazwakacji #wakacje2019 #marzenia #dreams #travelling #traveltogether #travelphotography📷 #travelcouple #beautifuldestinations #italy #city_explore #cityview #cityphotography #amazingplaces #zobaczyccosieda #zostajęwdomu #zostańwdomu #traveladdict #travelawesome #igersitalia #visititaly

Post udostępniony przez zobaczyc_co_sie_da (@zobaczyc_co_sie_da)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A quiet canal in Dorsoduro, Venice. Looking for a silver lining in the devastating coronavirus crisis? It could be the environment - air pollution has significantly decreased in many coronavirus-hit places, while the normally murky waters in the famous canals of Venice have become clear enough to attract small fish and swans. 🐠🐠🦢And a dolphin was filmed swimming in Cagliari, one of the largest seaports in the Mediterranean Sea. 🐬 On another note, as everyone searches for answers, the epidemic could motivate Italians to crack down on tax dodging. Pope Francis has just quoted an Italian journalist who wrote: “It has become evident that those who do not pay taxes do not only commit a felony but also a crime: if there are not enough hospital beds and artificial respirators, it is also their fault.” According to official Italian figures, tax dodging costs the country (and its health care system) some 109 billion euros each year. Italy is known for having the highest level of VAT evasion in the EU. 🙄 What do you think should be done to avoid devastating public health crises like this one in the future? Read more using relevant links on my Twitter feed. #venice #venezia #wenecja #ig_venezia #veneziagram #veneziaunica #dorsoduro #italy #italiainfoto #italia #bellaitalia #włochy #veneziapulita #cleanvenice #italianonsiferma #italystaystrong #canal #canalbridge #littlebridge #stillwater #stillwaters #reflectionperfection #reflections #boats #coronavirus #huaweip20pro #shotonhuawei #traveldestination #travelnews #travelstories

Post udostępniony przez Radek Alf (@raddarwarsaw)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.