Odkrywamy Polskę 2020, VIVA
Fot. Adobe Stock
PODRÓŻE

Cudze chwalicie, swego nie znacie – wakacje na Pomorzu!

Te miejsca koniecznie musicie zobaczyć

Marta Baran 30 lipca 2019 17:30
Odkrywamy Polskę 2020, VIVA
Fot. Adobe Stock

W naszym wakacyjnym przewodniku przybliżającym uroki najpiękniejszych, ale nie zawsze odkrytych zakątków Polski pojawiły się już Podlasie i Lubelszczyzna. Dziś z ogromną przyjemnością zaprezentujemy Wam Pomorze i miejsca, które warto odwiedzić spędzając wakacje nad morzem.

Śladami miejscowego Robin Hooda

Miłośnicy legend i przygód koniecznie powinni wybrać się do Krainy Rummela. Miastko, bo tak nazywa się miasteczko, zwane było niegdyś Rummelsberg, na cześć rozbójnika Rummela, który zamieszkiwał tamte tereny. Na zwiedzających czeka kompleks rekreacyjno – przyrodniczy, z trasą do wędrowania, magicznymi źródełkami oraz pięknym krajobrazem. Zwiedzanie jest bezpłatne i na pewno da dużo frajdy całej rodzinie!

Atrakcje dla Lwów morskich

Kolejnym miejscem godnym uwagi jest Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Położona 15 km od Krynicy Morskiej atrakcja przyciągnie fanów rybołówstwa i wszystkich, którzy chcą szerzej poznać historię terenów nadmorskich. Zarówno duzi, jak i mali turyści znajdą tu coś dla siebie.

Bajkowe krajobrazy

Jeśli lubicie piesze wycieczki albo chcecie „odpocząć” od wylegiwania się na plaży, idealnym kierunkiem na jednodniową wycieczkę będzie Park Krajobrazowy Doliny Słupi. Nie bez powodu nazwany został zielonymi płucami Słupska - panujący tu klimat i czyste powietrze tego regionu wyróżnia się na tle całego Pomorza. Wędrówki umilą rozpościerające się dookoła piękne krajobrazy - sporo leśnych zakamarków, jeziora, rzeki i 4 szlaki turystyczne. Jeśli chcecie spędzić czas nas wodą, ale potrzebujecie odpoczynku i wyciszenia, wybierzcie się nad jezioro Charzykowskie położone w Borach Tucholskich.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Morze Bałtyckie (@morzebaltyckie)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Morze Bałtyckie (@morzebaltyckie)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.