Wakacje, Morze Bałtyckie, Bałtyk
Fot. Stock.adobe.com
O tym się mówi

Prezydent podpisał ustawę o Bonie Turystycznym! Jak z niego skorzystać?

Wiemy, komu będzie on przysługiwał!

Aleksandra Frankowska 20 lipca 2020 13:31
Wakacje, Morze Bałtyckie, Bałtyk
Fot. Stock.adobe.com

Długo zapowiadana przez rząd ustawa o Polskim Bonie Turystycznym została niedawno podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Zakłada ona, że rodzice otrzymają po 500 zł na wakacje na każde dziecko, a także 1000 zł na dziecko niepełnosprawne. Ustalone zostały określone warunki, które należy spełnić, aby otrzymać jednorazowe dofinansowanie wakacji, a także termin, do kiedy można wykorzystać bon.

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym 2020 podpisana

Polski rząd wprowadzając Bon Turystyczny, ma na celu poprawę polskiej turystyki, zwłaszcza po okresie pandemii. Bony Turystyczne zostaną przekazane rodzinom w formie specjalnych kodów, które będą one mogły wykorzystać na noclegi na terenie całego kraju.

Kto otrzyma bon turystyczny na wakacje 2020?

Zgodnie z najnowszymi informacjami, dodatek od państwa na wakacje będą mogły otrzymać jedynie osoby posiadające dzieci. Na każde dziecko przypadnie dodatkowe 500 zł bonusu, zaś rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymają aż 1000 zł na jedno z nich. Wsparcia od rządu nie otrzymają osoby bezdzietne, a także seniorzy, mimo wcześniejszych zapewnień, że tak się stanie.

W jaki sposób złożyć wniosek o Bon Turystyczny?

O Bon Turystyczny będzie można ubiegać się za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Jak tylko ustawa zostanie wprowadzona do Dziennika Ustaw, powinna pojawić się również w systemie. Rodzice dzieci niepełnosprawnych, przy składaniu wniosków będą musieli dołączyć również kopię orzeczenia o niepełnosprawności.

Kolejki na plażę - wakacje 2020
Fot. STOCK ADOBE

Bon Turystyczny – jaki jest termin ważności?

Każdy wydany Bon Turystyczny będzie trzeba wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Nie jest on jednorazowy i można pokryć nim koszty noclegu w kilku miejscach. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.