Gdzie się wybrać na weekend poza Warszawę?
Fot. STOCK ADOBE
PODRÓŻE

Szukasz pomysłów na letni weekend pod Warszawą? Podpowiadamy!

Oto miejsca, które warto odwiedzić!

Marta Baran 6 czerwca 2019 16:45
Gdzie się wybrać na weekend poza Warszawę?
Fot. STOCK ADOBE

Nie masz pomysłu na weekend? Gdy pogoda zaczyna rozpieszczać, koniecznie trzeba wybrać się gdzieś poza miasto! Jeśli mieszkasz w Warszawie warto wyjechać choć na jakiś czas z dala od miejskiego zgiełku. W naszym zestawieniu z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Zalew Zegrzyński

Marzy Ci się aktywny wypoczynek? Warto wybrać się w okolice Zalewu Zegrzyńskiego, który jest tylko 30 kilometrów od stolicy! Na miejscu można wypożyczyć kajaki, rowery wodne oraz łodzie lub zwyczajnie wygrzać się na plaży. Miłośnicy jazdy na rowerze poczują się tu jak w domu – nieopodal znajduje się szlaki krajoznawczo- turystyczne, których łączna długość wynosi ponad 350 km.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Eat Me Please! (@eat_me_please_blog)

Park w Arkadii

Niecałe 90 kilometrów od Warszawy znajduje się magiczne miejsce, gdzie można zobaczyć ogród w stylu angielskim. Miejsce jest niezwykle klimatyczne. Na terenie parku znajdują się budowle oraz niesamowite rzeźby.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ウーカッシュ /photoBlog/ (@lu9a5)

Żelazowa Wola

Dworek, w którym mieszkał Fryderyk Chopin jest niecałe 60 kilometrów od Warszawy! Przybywają tam turyści z całego świata i nic w tym dziwnego. Budynek jest otoczony parkiem krajobrazowym z XVIII wieku. Jeśli planujesz odwiedzić miejsce w weekend, koniecznie wybierz się w niedzielę na koncert muzyki Chopina, który odbywa się w okresie letnim.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Chopin Institute (@chopininstitute)

Termy Mszczonów

Miejsce położone około 45 km od Warszawy, jest wprost idealne na letnie dni. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji, między innymi baseny wypełnione wodą termalną, dodatkowo na terenie obiektu jest trawiasta plaża, chłodzące fontanny boisko do piłki plażowej, hale sportowe i wiele atrakcji dla najmłodszych.

Kampinoski Park Narodowy

Aby wyrwać się ze stolicy na kilka dni, warto wziąć pod uwagę kampinoski Park Narodowy. To idealna lokalizacja dla tych, którzy kochają wypoczynek w ruchu! Jest tu ponad 360 km szlaków dla pieszych oraz 200 km ścieżek rowerowych.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dobrochna (@dobrymokiem)

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!