Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce
Fot. STOCK ADOBE
MAJÓWKA 2019

Szukasz niebanalnego pomysłu na spędzenie majówki? Oto 4 najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce!  

To idealny sposób na aktywną majówkę. I nie tylko!

Marta Baran 2 maja 2019 15:00
Najpiękniejsze trasy rowerowe w Polsce
Fot. STOCK ADOBE

Majówka trwa w najlepsze, a pogoda choć nie idealna, jest na tyle dobra, że niektórzy fani aktywnego wypoczynku na pewno wykorzystają ten czas na długie wycieczki rowerowe! Wystarczą dobre chęci, odrobina kondycji fizycznej (żeby przyjemna podróż nie zamieniła się w męczarnię) i... ciekawa trasa. Gdzie się wybrać? Przedstawiamy 5 najpiękniejszych polskich tras rowerowych!

Na dwóch kółkach przez Mazury

Mazury to jeden z najpiękniejszych terenów w Polsce. Jeśli jesteś fanką rowerowych wycieczek, ta trasa, pełna malowniczych krajobrazów i urokliwych zakątków, powinna znaleźć się na Twojej liście. 4 dni — tyle potrzeba, aby przemierzyć ponad 100-kilometrowy szlak wiodący przez: Giżycko —  Rydzewo — Piękną Górę — Dobę — Sztynort — Przystań — Węgorzewo — Giżycko. Na trasie znajdują się rozwidlenia, dzięki którym zarówno krótko-, jak i długodystansowcy znajdą coś dla siebie i będą mieli masę przyjemności! Dodatkową atrakcją będą liczne jeziora mijane podczas podróży, w których można popływać (ale to raczej w czasie letnich miesięcy). Minusem trasy jest to, że dość duża jej część prowadzi przez ruchliwe trasy samochodowe, dlatego trzeba być uważnym i bardzo ostrożnym!

Rowerem w Tatry

Wypoczywasz w polskich Tatrach i masz ochotę wybrać się na wycieczkę rowerową? U podnóża gór znajduje się malownicza trasa prowadząca przez:  Łysą Polanę — Murzasichle — Zakopane  —Gubałówkę—  Witów — Wielką Krokiew — Łysą Polanę. Jej dystans to niecałe 70 km, a żeby ją pokonać potrzeba 1—2 dni. Po drodze czeka na Ciebie dużo atrakcji: szczyt Gubałówki, legendarna Chata Sabały i Wielka Krokiew. Ze względu na ukształtowanie terenu trasa jest wymagająca, więc poleca się ją osobom o dobrej kondycji fizycznej.

Wycieczka leśnymi ścieżkami

Bory Tucholskie to prawdziwa gratka dla fanów dwóch kółek. Aby przemierzyć ok. 200—u kilometrową trasę Tuchola — Cekcyn — Wierzchucin — Tleń — Czersk — Odry — Swornegacie — Chojnice — Rytel — Fojutowo — Raciąż — Tuchola trzeba zarezerwować sobie około 4-5 dni. Na leśnych ścieżkach czekać będzie na Ciebie wiele miejsc, w których na chwilę warto się zatrzymać, jak np. stare prawosławne cmentarze. Warto pamiętać, że teren jest tu dość piaszczysty, a przez to wymagający.

Tajemnice Puszczy Białowieskiej

Trasa Hajnówka — Puszcza Białowieska—  Hajnówka mierząca ok. 200 km zajmie Ci 3 dni. W trakcie podróży odwiedzisz aż cztery rezerwaty przyrody i Szlak Królewskich Dębów. Istnieje też duża szansa, że po drodze będziesz miała okazję podejrzeć żubry! 

Wycieczka rowerem w Polsce, gdzie się wybrać?
Fot. STOCK ADOBE
Polskie szlaki rowerowe, Wycieczka na majówkę
Fot. STOCK ADOBE

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.