Olga Figaszewska 15 stycznia 2017 14:15
1/12
fotografia
Copyright @Guido Diana/@dutchieslife Instagram
1/12

Fotografia krajobrazu dostarcza niesamowitych wrażeń. Kolorado, Kanada, Kalifornia, Arizona… Ten fotograf przebył 24 000 tysięcy km podróżując po  Ameryce Północnej, by wykonać te zapierające dech w piersiach, pamiątkowe fotografie.

 

Polecamy też: Podróże: Norwegia, czyli królestwo polarnej zorzy

 

Guido Diana we wrześniu 2016 zdecydował się na spełnienie swojego odwiecznego marzenia. Planował przemierzyć wzdłuż i wszerz, a następnie uwiecznić na fotografiach Amerykę Północną. Podróż swojego życia odbył w przeciągu trzech miesięcy. Po ponad 24 tys.  przebytych kilometrów w powietrzu i drogą lądową, doświadczył niesamowitych przygód. Widział jesienne topole w Kolorado, niesamowite jeziora Canadian Rockies, przejeżdżał przez most Golden Gate w San Francisco, stał nad Wielkim Kanionem w Kolorado, a także przeżył  spotkanie z niedźwiedziem grizzly… to tylko nieliczne z jego przygód.

 

To czego doświadczył w Ameryce Północnej było niesamowite. Fotograf postarał się zamknąć wszystko w kadrach. „Ten kontynent ma jedne z najpiękniejszych krajobrazów na naszej planecie” - mówił o swoim projekcie autor.

 

Ameryka Północna charakteryzuje się znaczną przewagą gór i wyżyn. Z jednej strony, znajdziemy tu arktyczne pustynie, z drugiej, dziką przyrodę, lasy równikowe.  Dla pasjonatów podróży to idealne miejsce na wielotygodniowe wyprawy. Kontynent okalają wody Oceany Arktycznego i Przesmyku Panamskiego. Pod względem wielkości plasuje się na trzecim miejscu.

 

Więcej prac dostępnych na stronie autora.

 

Zobacz też: Ten szesnastolatek swoimi fotografiami obrazuje piękno górskich krajobrazów – Tatr Wysokich

 

Zobacz też: Sześć najpiękniejszych kurortów zimowych. Nie tylko dla narciarzy!

Wideo

Ten kosmetyk zmniejszy widoczność zmarszczek w ciągu jednej nocy!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Niezwykła rozmowa z Grażyną Torbicką o jej wszystkich miłościach. A Remigiusz Mróz zdradza nam tajemnice swojego sukcesu!