Portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli
Fot. Fotolia
TYLKO DLA ODWAŻNYCH

Sposób na Halloween? Wynajmujący nieruchomości portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli w Transylwanii!

Marcin Brzeziński 30 października 2016 13:30
Portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli
Fot. Fotolia

Z okazji Halloween znany portal pośredniczący w wynajmie nieruchomości Airbnb organizuje niezwykły konkurs. W zeszłym roku można było w nim wygrać noc… w paryskich katakumbach. W tym zaś jednonocny pobyt położonym w sercu tajemniczej rumuńskiej Transylwanii Zamku Bran znanym również jako Zamek Drakuli. Zwycięzcy, którzy najciekawiej opisali, co chcieliby powiedzieć najsłynniejszemu wampirowi świata, mogą liczyć dodatkowo na podróż konnym powozem, kolację złożoną z samych czerwonych potraw i nocleg w obitej aksamitem trumnie. Rozmową przed snem zaś będzie bawił ich gości potomek autora powieści o Drakuli, Dacre Stroker, jak czytamy… "wybitny wampirolog".

 

Portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli
Fot. PETER GUENZEL/AIRBNB

Jedną z atrakcji na Zamku Drakuli będzie nocleg w obitej aksamitem trumnie.

 

Polecamy też: Nie masz pomysłu na wakacje? Zobacz sześć najbardziej zwariowanych miejsc do wynajęcia na świecie!

 

Palownik, syn Diabła - pierwowzór Drakuli

Przypomnijmy, że pierwowzorem najsłynniejszego wampira świata był hospodar wołoski Wład III nazywany Palownikiem. Był on synem Włada II o przydomku Diabeł (rum. Dracul).  Ale to Palownik, a nie jego ojciec, którego przydomek odziedziczył znany krwiopijca obdzierał ze skóry, gotował żywcem, oślepiał, a jego ulubionym sposobem pozbawiania życia było - jak łatwo zgadnąć - nabijanie na pal. Legenda o jego krwawych poczynaniach zainspirowała irlandzkiego pisarza Brama Stokera do stworzenia wampira Drakuli, zamieszkującego otoczone złą sławą zamczysko w Transylwanii. W przeciwieństwie jednak do zwycięzców konkursu Airbnb pisarz nigdy tego miejsca nie odwiedził. Naprawdę jesteśmy ciekawi, co będzie nagrodą w przyszłym roku… Macie jakiś pomysł?

 

Portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli
Fot. PETER GUENZEL/AIRBNB

Na Zamku Drakuli będzie można zjeść kolację przy świecach.

 

Polecamy też: Nie uwierzycie która gwiazda tak się przebrała! Zobaczcie tę ekstremalną metamorfozę krok po kroku

 

Portal Airbnb zaprasza do Zamku Drakuli
Fot. PETER GUENZEL/AIRBNB

A przed snem przeczytać historię Drakuli.

 

Polecamy też: Kostiumy Heidi Klum na Halloween przeszły już do historii. Ten przebija wszystkie [FOTO]

TAGI #Halloween

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?