Kraków
Fot. Fotolia
O TYM SIĘ MÓWI

Amerykański „Vogue” poleca wyjazd do Polski. Czy znasz miejsca, które opisuje?

Marcin Marczak 30 grudnia 2016 18:45
Kraków
Fot. Fotolia

Najsłynniejsze na świecie pismo o modzie uważa, że Europa Środkowa, w tym Polska staje się coraz bardziej godnym polecenia kierunkiem wakacyjnych wyjazdów, zwłaszcza dla młodych ludzi z pokolenia tzw. millenialsów, którzy z jednej strony chcą jechać w miejsca bezpieczne, a z drugiej chcą zobaczyć miejsca odmienne do tego co wiedziały całe pokolenia odwiedzające Europę – czyli Paryża, Rzymu, czy w ostatnich latach Pragi.

Dlatego prym w ofercie powinny zdaniem autorów artykułu wieść Kraków, Budapeszt i Dubrownik. Ale w Polsce warto zobaczyć także inne miejsca – sugeruje „Vogue”. Co pisze o Polsce?

Co wie Vogue o Krakowie? 

Kraków to połączenie wspaniale utrzymanego średniowiecznego centrum miasta z pełnym energii życie nocnym, w dodatku warto pokusić się jeszcze o jednodniowy wypad do kopalni soli w Wieliczce. Vogue przypomina też, że Wrocław dał piękny obraz polskiego dziedzictwa narodowego jako tegoroczna Europejska Stolica Kultury, a Warszawa to obowiązkowy punkt programy ze względu na odbudowaną w najmniejszym detalu starówkę.

Ale są i mniej oczywiste wskazania. Ot, choćby warszawskie muzeum neonów, czy właśnie odbudowywany Hotel Europejski na Krakowskim Przedmieściu. - Kiedy przekształci się w luksusową nieruchomość może być czynnikiem zwrotnym w tym jak widzimy Warszawę – mówi rozmówca Vogue'a, ekspert branży turystycznej, wyspecjalizowany w obsłudze Millenialsów.

Warte odnotowania są także zachwyty nad Lublinem. Zwłaszcza tamtejszym Centrum Spotkania Kultur, gdzie pokazywana jest wystawa poświęcona polskiej grafice 20. wieku.  

Polecamy też: Rzuć wszystko i pędź do Krakowa! Te miejsca gwarantują idealną randkę w mieście królów!

TAGI #Vogue #Kraków

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?