Kim jest Adam Bielecki, himalaista, który ratował Mackiewicz i Revol?
Fot. Facebook @Tomasz Mackiewicz
O TYM SIĘ MÓWI!

Adam Bielecki, uczestnik akcji ratunkowej na Nanga Parbat, miał poważny wypadek na K2! Jaki jest stan jego zdrowia?

Gabriela Czernecka 7 lutego 2018 16:00
Kim jest Adam Bielecki, himalaista, który ratował Mackiewicz i Revol?
Fot. Facebook @Tomasz Mackiewicz

Adam Bielecki, jeden z uczestników wyprawy na K2, miał wypadek! O zdarzeniu poinformował kierownik wyprawy Krzysztof Wielicki. Adam Bielecki brał udział w akcji ratunkowej na Nanga Parbat. Teraz sam potrzebował pomocy ratowników. Co mu się stało? 

 

Zobacz także: To on uratował Elisabeth Revol, partnerkę Tomasza Mackiewicza. Kim jest Adam Bielecki, jeden z najlepszych himalaistów? Dlaczego wzbudza kontrowersje?

 

Uczestnik wyprawy na K2 miał wypadek!

Adam Bielecki miał wypadek! Uczestnik wyprawy na K2 ma liczne obrażenia nosa i czoła. Jak podaje Krzysztof Wielicki, kierownik wyprawy, na Adama Bieleckiego spadł ogromny lodowy kamień. Mężczyzna ma liczne obrażenia twarzy. Jak na razie wiadomo, że czekać go będzie kilkudniowa rekonwalescencja w bazie. „Konieczne było szycie”, wyznał Krzysztof Wielicki dla TVN24. Jak podaje kierownik wyprawy na K2, himalaista nie stracił przytomności na wskutek wypadku, ale jak na razie wszyscy oczekują na wyniki konsultacji lekarskich. Jedno wiadomo na pewno - himalaistę czeka rekonwalescencja. „Kilka dni spędzi w bazie, ale akcja będzie kontynuowana”, przekazał Wielicki. Przypomnijmy, że już wczoraj uczestnicy wyprawy na K2  (Marcin Kaczkana, Denis Urubko i Dariusz Załuski) zostali wygonieni z góry z powrotem do bazy. W obozie pierwszym pozostał jedynie jeden z uczestników, Maciej Bedrejczuk. Tam spędził noc i rano wyruszył do drugiego obozu, umiejscowionego na wysokości 6300 metrów. Dzisiejszego poranka z bazy wyszedł Adam Bielecki i Janusz Gołąb. „Obrażenia są głębokie, ale na szczęście to tylko rany. Zaszyli je inni himalaiści. Adam nie stracił przytomności, dobrze zniósł zejście do bazy. Adam będzie musiał kilka dni spędzić w bazie. W górach jest teraz tylko Janusz Gołąb”, mówi Krzysztof Wielicki. Na Facebooku Adama Bielickiego, bohatera z Nanga Parbat, pojawiło się krótkie oświadczenie: „Kilkadziesiąt metrów pod obozem pierwszym dostałem w głowę dużym kamieniem. Skończyło się na złamanym nosie i sześciu szwach, które profesjonalnie założyli Piotrek Tomala i Marek Chmielarski pod kierunkiem telefonicznych porad Roberta Szymczaka. Za parę dni powinienem być w pełni formy”, czytamy.

 

Kim jest Adam Bielecki? Jeden z najsłynniejszych i najmłodszych polskich himalaistów. To on wraz z innymi uczestnikami wyprawy na K2 wziął udział w akcji ratunkowej, dzięki której Francuzkę, Elisabeth Revol sprowadzono z Nanga Parbat do obozu i przetransportowano do szpitala.

 

Adam Bielecki miał wypadek
Fot. Facebook

Zobacz także: „Gdybyśmy poszli po Tomka Mackiewicza, Revol by umarła’’. Poruszające słowa Adama Bieleckiego o akcji na Nanga Parbat

„Zgon nastąpił, kiedy zasnął i nie odczuwał żadnego bólu’’. Opinia medyczna dr. Champly’ego na temat stanu zdrowia Tomasza Mackiewicza!

„Powiedziałam Tomkowi, że przyleci po niego helikopter”. Elisabeth Revol w pierwszym wywiadzie po tragedii na Nanga Parbat

Czy jej winą jest to, że przeżyła? Polscy internauci nie zostawiają na Elisabeth Revol suchej nitki

Na żonę Tomasza Mackiewicza spłynęła fala hejtu. Co zarzucają jej internauci?

Choroba wysokościowa, ślepota śnieżna, odmrożenia... Mimo ogromnego ryzyka, wspinają się na ośmiotysięczniki. Co pcha ich na szczyt?

Zobacz też: Elisabeth Revol, kim jest alpinistka, która wraz z Tomaszem Mackiewiczem zdobyła szczyt Nanga Parbat? 

Dramat na Nanga Parbat: Elisabeth Revol jest już bezpieczna, ratunek Tomasza Mackiewicza „nie był możliwy”

oraz: „One już wiedzą, że tata został na górze. Że nie wróci”. Żona i dzieci utraciły nadzieję na odnalezienie Tomasza Mackiewicza

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.