Damian Duda 10 czerwca 2017 11:30
1/11
10 najlepszych destynacji
Copyright @Instagram
1/11

O tym, że wakacje zbliżają się wielkimi krokami, wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy z nas zaplanował już swój urlop. W czasach, kiedy można kupić bilet lotniczy za kilkanaście złotych, wyjazdy zagraniczne na nikim nie robią większego wrażenia. Od kilku lat swobodnie możemy się swobodnie poruszać po państwach europejskich, które należą do strefy Schengen. Dlatego wielu z nas — myśląc o wakacjach — chce podróżować jeszcze dalej. Coraz większą popularnością cieszą się loty do Chin czy Tajlandii — to tam z roku na rok wzrasta liczba polskich turystów. Jednak czy Europa jest atrakcyjna dla turystów z innych państw? Jak się okazuje — tak!

 

Zobacz też: Co warto zobaczyć w Cannes? Przeżyliśmy tam bezcenne chwile. Jesteśmy zachwyceni! EKSLUZYWNE VIDEO

 

Amerykański tygodnik Time’’ opublikował ranking „10 najlepszych europejskich destynacji’’. Kryteria, jakimi kierowała się redakcja, to: cena przelotu, atrakcje turystyczne oraz różnorodność lokalnych potraw. Na długiej liście nie mogło zabraknąć największych europejskich stolic. Time’’ docenił również Kraków!

 

Zobaczcie, jakie miasta znalazły się jeszcze w rankingu amerykańskiego tygodnika!

 

Zobacz też: Zobaczcie 7 najbardziej romantycznych (i fotogenicznych) miejsc, które polecamy na podróż poślubną!

 

2/11
Praga, Czechy
Copyright @Instagram
2/11

Pierwsze miejsce w rankingu amerykańskiego tygodnika zajęła Praga, która — zdaniem redakcji — jest niezwykle urokliwym miastem z niezwykłymi punktami widokowymi.

3/11
Paryż, Francja
Copyright @Instagram
3/11

Do odwiedzenia stolicy Francji potencjalnych turystów przekona nie tylko nieziemska liczba muzeów — w samym Paryżu jest ich 250 — lecz także kawiarnie, których w mieście nie brakuje. 16 tysięcy punktów gastronomicznych... Ta liczba robi wrażenie! Nic dziwnego, że jedna z największych europejskich stolic zajęła drugie miejsce w rankingu.

4/11
Kreta
Copyright @East News
4/11

Greckie wyspy od wielu lat są jednym z najpopularniejszych europejskich destynacji. Zdaniem tygodnika Kreta zasługuje na trzecie miejsce!

5/11
Kraków, Polska
Copyright @Instagram
5/11

W rankingu znalazło się również jedno z polskich miast. Mowa oczywiście o Krakowie! Autorzy rankingu zachwalają niezwykły Rynek oraz Sukiennice. Czwarte miejsce to naprawdę mocna pozycja!

6/11
Rzym, Fontanna di Trevi
Copyright @East News
6/11

Nikt nie śmie wątpić, że Rzym jest jednym z najciekawszych miejsc w Europie. Wieczne Miasto znalazło się na piątym miejscu rankingu. Nie uważacie, że za nisko?

7/11
Lizbona, Portugalia
Copyright @Instagram
7/11

Stolica Portugalii może pochwalić się nie tylko niezwykłą architekturą, ale również ciekawą roślinnością, której nie zobaczymy w innych zakątkach świata. Lizbona to również, a może przede wszystkim, niezwykła kuchnia, która zachwyci nawet najbardziej wyrafinowanego gościa. Stolica Portugalii zajęła szóste miejsce.

8/11
Budapeszt, Węgry
Copyright @Instagram
8/11

Budapeszt!

9/11
Barcelona, Hiszpania
Copyright @Instagram
9/11

Barcelona

10/11
Berlin, Niemcy
Copyright @Instagram
10/11

Berlin

11/11
Ryga
Copyright @Instagram
11/11

Ryga

Wideo

Poznaj historię miłości Agnieszki Woźniak-Starak i jej męża Piotra!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Magda Mołek o pięknym, ale i trudnym macierzyństwie, a także Katarzyna Grochola z mężem o swoim tajnym ślubie…