Kapsułowy hostel w Warszawie
Fot. kapsulahostel.pl
wnętrza

Odważysz się spędzić tu noc? W Warszawie otwarto kapsułowy hostel!

Ile kosztuje nocleg w kapsule?

Barbara Łubko 10 grudnia 2018 19:30
Kapsułowy hostel w Warszawie
Fot. kapsulahostel.pl

Byliście kiedyś w Japonii i mieliście okazję skorzystać z relatywnie taniego (jak na Kraj Kwitnącej Wiśni!) noclegu w hotelu kapsułowym? Wspólne łazienki, szafki na rzeczy prywatne (podobne do tych, z których korzysta się na basenie) i… niewiele większa od solarium przestrzeń do spania - tak właśnie wyglądają hotele kapsułowe. W Japonii pierwszy powstał w 1979 roku w Osace (zaprojektował go Kisho Kurokawa). Powód? Ograniczona przestrzeń - w takim hotelu przenocować może zdecydowanie więcej osób niż w tradycyjnym. Na całym świecie w wielkich metropoliach w ostatnich latach powstaje coraz więcej kapsułowych hosteli i hoteli. Warszawa nie pozostaje w tyle!

Hostel Kapsuła w Warszawie

Hostel znajduje się w ścisłym sercu stolicy - na ulicy Dowcip 4. To idealna lokalizacja dla turysytów, którzy w zasięgu kilku kroków mają wszystkie najważniejsze atrakcje. Hostel kapsułowy to także rozwiązanie dla studentów, których budżet jest niewielki.

Kapsułowy hostel w Warszawie
Fot. kapsulahostel.pl

Noc w hostelu kosztuje zaledwie 69 zł! Co dostępne jest w tej kwocie? Oczywiście własna kapsuła, komplet pościeli, darmowe WiFi (ważne dla zagranicznych gości!), zamykany na klucz schowek na bagaż (w kapsule nie trzymamy swojego bagażu). W każdej kapsule znajdują się dwa gniazdka elektryczne, oświetlenie LED, wentylacja, miękki zagłówek. Goście mogą wybrać nawet twardości materaca (miękki lub twardy)!

„W kapsule nie ma niczego, co jest łatwopalne. Nawet oparcie z tyłu kapsuły jest zrobione z materiału najwyższej, piątej klasy odporności na ogień, tak jak w hotelach pięciogwiazdkowych – powiedział warszawskiej „Gazecie Wyborczej” założyciel hostelu Adam Wawrzyński.  

Kapsułowy hostel w Warszawie
Fot. kapsulahostel.pl

Kapsułowy hostel w Warszawie
Fot. kapsulahostel.pl

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?