O TYM SIĘ MÓWI

SpaceX organizuje pierwszą turystyczną podróż dookoła księżyca!

Kogo zabierze na tą niesamowitą wyprawę?

Gabriela Łaskowska 17 września 2018 18:32
pierwszy lot turystyczny w kosmos
Fot. STOCK ADOBE

Prywatna firma kosmiczna SpaceX, której właścicielem jest Elon Musk, podpisała kontrakt z osobą, która zostanie zabrana w komercyjny lot dookoła Księżyca! To wydarzenie będzie pierwszym turystycznym lotem kosmicznym w historii!

Kogo SpaceX zabierze na tą niesamowitą wyprawę?

Tego dowiemy się dziś wieczorem, podczas specjalnej konferencji. Fan przestrzeni kosmicznej, Daisuke „Dice-K” Enomoto zajmuje wysoką pozycję na liście potencjalnych pasażerów. Entuzjasta kosmosu zapłacił wcześniej za lot na Międzynarodową Stację Kosmiczną, ale plany pokrzyżowały mu problemy zdrowotne.

„Do tej pory jedynie 24 osoby odbyły wyprawę na Księżyc”, mówi jeden z pracowników SpaceX. Dodaje też, że nikt nie był na księżycu od lądowania tam Apollo w 1972 roku. Firma podkreśla jak ważnym krokiem będzie to w drodze do umożliwienia przeciętnemu człowiekowi wybrania się w podróż w kosmos.

Na Twitterze, pod jednym postem, znajdziemy odpowiedź dyrektora SpaceX, w której znajduje się flaga japońska. Podsyciło to plotki, że tajemniczym pasażerem może być właśnie obywatel tego kraju. A jak będzie naprawdę? Niedługo się dowiemy!

Czym poleci śmiałek?

SpaceX zdradziło, że lot dookoła Księżyca odbędzie się na pokładzie statku BFR (Big Falcon Rocket). W przyszłości będzie on służył podczas wypraw ludzi na Marsa i pozwoli na dostaniu się w każde miejsce na Ziemi w niecałą godzinę!

Niezależnie od tego, kim jest ten tajemniczy pasażer, wyprawa SpaceX jest wielkim wydarzeniem. To wyraźny znak, że firma chce rozwijać się nie tylko w kierunku misji kosmicznych, ale także chce rozpocząć turystykę kosmiczną.

Tożsamość tajemniczego pasażera zostanie ujawniona podczas konferencji prasowej dziś wieczorem.  

pierwszy lot turystyczny w kosmos
Fot. NASASPOTLIGHTFLIGHT.COM

pierwszy lot turystyczny w kosmos
Fot. FINANCESPOTLIGHT.COM

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!