perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. adobe stock
STYL ŻYCIA

Za chwilę noc spadających gwiazd. Koniecznie pomyśl życzenie!

Kiedy najlepiej oglądać perseidy?

Aleksandra Charzewska 8 sierpnia 2018 14:59
perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. adobe stock

Uwielbiasz podziwiać niebo nocą? Mamy dobre wieści! Już niedługo noc perseidów – potocznie nazywa „nocą spadających gwiazd”. Ten niezwykły spektakl ludzie obserwują już od kilku tysięcy lat. W tym roku, ich noc będzie szczególnie wyjątkowa. Dlaczego? 

Tegoroczna noc perseidów będzie naprawdę wyjątkowa!

Wyjątkowa ze względu na to, że przypada na najciemniejszą noc sierpnia – dokładnie dobę po nowiu Księżyca. Brak światła tej satelity pozwoli na dokładniejszą obserwację perseidów. W tym roku największe natężenie spadających gwiazd przypada na godziny nocne, a nie poranne jak w przypadku poprzednich lat. 

Kiedy można podziwiać perseidy? 

Spadające gwiazdy można obserwować w nocy z 12 na 13 sierpnia. Najlepiej wypatrywać ich między godziną 22 i 10. Podobno może spaść ich wtedy nawet 110 na godzinę! 

Najlepszy punkt obserwacyjny znajdziesz poza miastem, z dala od zaburzających widok nieba świateł. Wybierz otwartą przestrzeń, której nie przesłaniają żadne zabudowania, najlepiej gdzieś na wzniesieniu. Życzymy udanych obserwacji!  

perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. instagram.com/don.cardy
perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. instagram.com/illinoissciencecouncil

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.