perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. adobe stock
STYL ŻYCIA

Za chwilę noc spadających gwiazd. Koniecznie pomyśl życzenie!

Kiedy najlepiej oglądać perseidy?

Aleksandra Charzewska 8 sierpnia 2018 14:59
perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. adobe stock

Uwielbiasz podziwiać niebo nocą? Mamy dobre wieści! Już niedługo noc perseidów – potocznie nazywa „nocą spadających gwiazd”. Ten niezwykły spektakl ludzie obserwują już od kilku tysięcy lat. W tym roku, ich noc będzie szczególnie wyjątkowa. Dlaczego? 

Tegoroczna noc perseidów będzie naprawdę wyjątkowa!

Wyjątkowa ze względu na to, że przypada na najciemniejszą noc sierpnia – dokładnie dobę po nowiu Księżyca. Brak światła tej satelity pozwoli na dokładniejszą obserwację perseidów. W tym roku największe natężenie spadających gwiazd przypada na godziny nocne, a nie poranne jak w przypadku poprzednich lat. 

Kiedy można podziwiać perseidy? 

Spadające gwiazdy można obserwować w nocy z 12 na 13 sierpnia. Najlepiej wypatrywać ich między godziną 22 i 10. Podobno może spaść ich wtedy nawet 110 na godzinę! 

Najlepszy punkt obserwacyjny znajdziesz poza miastem, z dala od zaburzających widok nieba świateł. Wybierz otwartą przestrzeń, której nie przesłaniają żadne zabudowania, najlepiej gdzieś na wzniesieniu. Życzymy udanych obserwacji!  

perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. instagram.com/don.cardy
perseidy, noc spadających gwiazd
Fot. instagram.com/illinoissciencecouncil

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.