dom serial the watcher obserwator dom 657 Boulevard Westfield, New Jersey rezydencja jak wyglada
Fot. mat. prasowe Netflix
wnętrza

„Obserwator” Netflixa bije rekordy popularności. Jaka jest prawda o rezydencji 657 Boulevard?

Gdzie był kręcony serial, jak wygląda prawdziwy dom?

Redakcja VIVA! 25 października 2022 15:30
dom serial the watcher obserwator dom 657 Boulevard Westfield, New Jersey rezydencja jak wyglada
Fot. mat. prasowe Netflix

Miasteczko Westfield w New Jersey uznawane jest za jedne z najbezpieczniejszych w Stanach Zjednoczonych. Jednak to właśnie w tej spokojnej miejscowości doszło do tajemniczych wydarzeń, które w dramatyczny sposób wpłynęły na życie rodziny Dereka i Marii Broaddusom. To ich historia stała się inspiracją dla nowego serialu produkcji Netflix „The Watcher” czyli „Obserwator”. Tytułowy „The Watcher” to pseudonim osoby, która pisała listy z pogróżkami do Broaddusów - rodzina znajdowała je w skrzynce swojego nowo zakupionego domu przy 657 Boulevard w Westfield od czerwca 2014 roku.

„Pozwólcie, że powitam was w sąsiedztwie. Jak się tu znaleźliście? Czy 657 Boulevard wezwał Was swoją siłą? 657 Boulevard jest przedmiotem mojej rodziny już od dziesięcioleci, a ponieważ zbliża się do swoich 110. urodzin, zostałem postawiony przed zadaniem obserwowania i czekania na jego drugie przyjście. Mój dziadek obserwował ten dom w latach dwudziestych, a mój ojciec w latach sześćdziesiątych. Teraz nadszedł mój czas. Czy znacie historię tego domu? Czy wiecie, co kryje się w murach 657 Boulevard? Dlaczego tu jesteście? Dowiem się” - tak brzmiał pierwszy list. Przerażające prawda? A to dopiero początek historii, która później zainspirowała serial Netflixa z Naomi Watts i Bobbym Cannavale w rolach głównych.

ZOBACZ TAKŻE:

Dom z serialu „Obserwator” Netflixa - jakie tajemnice skrywa i jak wygląda naprawdę?

W kolejnych listach Obserwator odnosił się do Dereka i Marii oraz trójki ich dzieci po imieniu. Rodzina poprosiła o pomoc policję. W kolejnych miesiącach, coraz bardziej przerażeni Derek i Maria zaczęli korzystać z usług prywatnych detektywów i byłego agenta FBI do pomocy w identyfikacji Obserwatora. W końcu rodzina zdecydowała się sprzedać dom po sześciu miesiącach od jego kupna. Niestety domu długo nie udało się sprzedać. Teraz jest on już w rękach nowych właścicieli. Jak wygląda? Jaka jest różnica między nim, a tym, który „wciela się” w jego rolę w serialu? Dom z serialu tak naprawdę znajduje się w miejscowości Rye w stanie Nowy Jork. Choć wygląda na stary (zdjęcie poniżej), został wybudowany w 2016 roku - po emisji serialu wyceniany jest na ponad 6 milionów dolarów!

dom serial the watcher obserwator dom 657 Boulevard Westfield, New Jersey
Fot. mat. prasowe Netflix

„Prawdziwy” dom, który znajduje się w Westfield jest bardziej skromny, ale równie urokliwy (zdjęcie poniżej). Nowi właściciele zamieszkali w nim w 2019 roku. Jak wyglądają jego wnętrza? Zobaczcie w materiale wideo poniżej.

dom serial the watcher obserwator dom 657 Boulevard Westfield, New Jersey rezydencja prawdziwa
Fot. maAdam Gray/SWNS for The U.S. Sun / News Licensing / Forum

Serial „The Watcher” - „Observator” obejrzycie na Netflix.

dom serial the watcher obserwator dom 657 Boulevard Westfield, New Jersey kadr
Fot. mat. prasowe Netflix

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.