tragedia na zakynthos
Fot. EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Tragedia na Zakynthos! Na słynnej plaży doszło do oberwania się klifu.

Jedna osoba trafiła do szpitala

Gabriela Łaskowska 14 września 2018 12:30
tragedia na zakynthos
Fot. EAST NEWS

Wczoraj na plaży na wyspie Zakynthos osunęły się skały z klifu! Do zdarzenia doszło na jednej z najbardziej znanych plaż nad Morzem Jońskim, Nawajo. Plaża słynie ze znajdującego się na niej wraku statku.

Co się dokładnie wydarzyło?

Do zdarzenia doszło w czwartek. Na plaży Nawajo kawałek skalnej ściany oberwał się i spadł na plażę. Wiadomo na razie, że nikt nie zginął, a siedem osób zostało rannych, ale nic nie zagraża ich życiu. Podobno najmocniej ucierpiała 34-letnia kobieta z Czech, która pływała blisko brzegu, gdy doszło do osunięcia. Do szpitala trafiła ze złamanym kręgosłupem. Pozostałym osobom udało się uciec, ponieważ zanim skały oberwały się, słychać było ich pękanie. „Usłyszeliśmy odgłos i niewielki kawałek skały spadł, potem drugi, a w końcu trzeci duży fragment wpadł do morza”, mówi jeden ze świadków tragedii.

Trwa przeszukiwanie plaży

Na miejsce szybko przybyła straż pożarna, która przeszukała plażę. „Kontynuujemy poszukiwania, nie znaleźliśmy żadnych uwięzionych ludzi”, mówi rzecznik straży pożarnej. Z relacji świadków wynika, że odłamanie się skalnej ściany wywołało ogromne fale na morzu. Podobno widać było wywrócone na morzu łodzie.

Dla bezpieczeństwa od razu ewakuowano wszystkie osoby z terenu plaży.  

tragedia na zakynthos
Fot. EAST NEWS

tragedia na zakynthos
Fot. EAST NEWS

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.