VIDEO VIVY!

Pierwowzór Kubusia Puchatka był... dziewczynką? Poznaj prawdziwą historię misia!

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Gabriela Łaskowska 18 stycznia 2019 15:32

Każdy na pewno zna Kubusia Puchatka. Dla wielu jest to bajka, na której się wychowali. Przygody tego uroczego misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu są już kultowe i doczekały się wielu ekranizacji. 

Pierwszy raz świat usłyszał o misiu już w 1926 roku, kiedy ukazała się pierwsza książka o nim. Od tamtego momentu wszystkie dzieci (i dorośli) z zachwytem śledzili jego przygody. Czy znacie jednak prawdziwą historię Kubusia Puchatka? Bajka zainspirowana jest życiem prawdziwego niedźwiadka, który żył w londyńskim ZOO! Więcej na ten temat dowiecie się z naszego filmu!

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego 18 stycznia? Tego dnia urodził się autor książki, A. A. Milne!  

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANJA RUBIK przed czterdziestką robi podsumowanie. Jakie ma marzenia, co jeszcze pragnie osiągnąć? Czy chce założyć rodzinę? Muzyk BARTEK KRÓLIK zdradza, jak przetrwał trudne momenty i odnalazł szczęście. MANUELA GRETKOWSKA w wyjątkowej rozmowie o AGNIESZCE OSIECKIEJ. Specjalnie na lato: sztuka gotowania blogerki DARII ŁADOCHY, w czym tkwi magia ZAKOPANEGO oraz aktorka KATARZYNA ZAWADZKA w kreacjach od ZIENIA w sesji nad polskim morzem.