VIDEO VIVY!

Pierwowzór Kubusia Puchatka był... dziewczynką? Poznaj prawdziwą historię misia!

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

Gabriela Łaskowska 18 stycznia 2019 15:32

Każdy na pewno zna Kubusia Puchatka. Dla wielu jest to bajka, na której się wychowali. Przygody tego uroczego misia i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu są już kultowe i doczekały się wielu ekranizacji. 

Pierwszy raz świat usłyszał o misiu już w 1926 roku, kiedy ukazała się pierwsza książka o nim. Od tamtego momentu wszystkie dzieci (i dorośli) z zachwytem śledzili jego przygody. Czy znacie jednak prawdziwą historię Kubusia Puchatka? Bajka zainspirowana jest życiem prawdziwego niedźwiadka, który żył w londyńskim ZOO! Więcej na ten temat dowiecie się z naszego filmu!

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Dlaczego 18 stycznia? Tego dnia urodził się autor książki, A. A. Milne!  

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BEATA TADLA: „Obiecaliśmy sobie z Rafałem, że nie będziemy opowiadać o naszym związku w mediach. Rafał nie jest osobą publiczną”. Dlaczego SZYMON MAJEWSKI mówi o sobie: „dożywotni maminsynek”? Aneta Hickinbotham produkowała głośną „Ostatnią rodzinę”, nominowane do Oscara „Boże Ciało” i pracowała przy filmie „Troja”. Dlaczego została producentką, a nie… lekarzem? A także oscarowe zaskoczenia i karnawałowe szaleństwo w Rio.