Ken nowe lalki
Fot. materiały prasowe
O TYM JEST GŁOŚNO

Chłopak Barbie, Ken, w końcu poddał się metamorfozie! Firma Mattel wprowadza na rynek 15 nowych lalek

Weronika Bruździak-Gębura 27 czerwca 2017 06:30
Ken nowe lalki
Fot. materiały prasowe

Nadchodzi rewolucja! Chłopak Barbie, Ken, nie będzie już opalonym mięśniakiem. Firma Mattel, która produkuje tę lalkę od 1961 roku, wprowadza na rynek 15 nowych modeli.

 

Historia lalki Barbie i Kena

Lalka Barbie, a dokładnie Barbara Millicent Roberts, przyszła na świat w 1959 roku w głowie Ruth Handler, Amerykanki z Wisconsin. Jej chłopak, Ken Carson, powstał trzy lata później - wymyślił go mąż Ruth, Elliot Handler. Ich imiona wzięły się od imion dzieci państwa Handler: Barbie od Barbary, Ken od Kennetha (zmarł przed rodzicami w 1994 roku z powodu raka mózgu).

Mimo że ta urocza para od razu podbiła serca dziewczynek na całym świecie, od początku miała liczne grono krytyków: chodziło o ich nienaturalne kształty, szczególnie Barbie. Spór trwał, aż w końcu naukowcy wyliczyli, że w rzeczywistości miałaby ona 2 metry wzrostu i ważyłaby 55 kilogramów. Te dane w końcu przemówiły do firmy Mattel, która w 2016 roku przedstawiła nowe modele lalek, które prezentowały szeroki przekrój kobiecych sylwetek: wysokie, niskie, szczupłe, grubsze, o różnych kolorach oczu i skóry. Decyzja okazała się sukcesem, więc firma postanowiła pójść o krok dalej i zdecydowała, że metamorfozę przejdzie też chłopak Barbie, Ken, który do tej pory prezentował wyidealizowaną, umięśnioną sylwetkę, której wśród większości mężczyzn próżno szukać.

 

Nowe lalki Ken

Firma Mattel wprowadzi na rynek aż 15 nowych modeli Kena. Będą prezentowały trzy różne sylwetki: szczupłą, postawną i oryginalną, czyli dostępną obecnie. Lalki będą miały różne kolory skóry i oczu, różne fryzury i style ubioru.

 

 

 

 

#SundayFunday with the New Crew. #TheDollEvolves Click the link in our bio to shop the dolls!

Post udostępniony przez Barbie (@barbie)

 

 

 

THIS IS NOT A DRILL! Ken has a man bun. 🔥#ManBunKen #TheDollEvolves Shop the dolls, link in bio!

Post udostępniony przez Barbie (@barbie)

 

 

 

 

Zmiany są rewolucyjne, jednak Mattel jest daleko w tyle

Co ciekawe, firma Mattel, która produkuje lalki Barbie od 1959 roku, jest tak naprawdę mocno w tyle. Co prawda w 1967 i 1968 roku wprowadziła na rynek czarnoskóre wersje lalek: Christie i Brada, jednak modele miały te same nierealistyczne kształty co Barbie i Ken.

Za to firma Lammily, która również produkuje lalki, już od 2014 roku (czyli od początku istnienia firmy) wprowadza modele zabawek prezentujące realistycze ludzkie sylwetki. Dzisiaj w ich ofercie znajduje się nawet lalka jeżdżąca na wózku inwalidzkim.

 

 

 

Polecamy też: Koniec chudych blondynek! Nowa linia lalek Barbie o wyglądzie i wymiarach prawdziwych kobiet

TAGI #Barbie

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?