podroze-koronawirus-test-covid-2
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Nowe obostrzenia dla podróżnych! Co się zmieniło?

Popularny kierunek wakacyjny nie będzie już tak łatwo dostępny…

Redakcja VIVA! 20 sierpnia 2020 16:30
podroze-koronawirus-test-covid-2
Fot. AdobeStock.com

Wakacje 2020 wyglądają inaczej niż wszystkie do tej pory. Wielu z nas wybrało urlop w kraju. Niektórzy zdecydowali się na spędzenie wolnych dni w wybranych europejskich destynacjach. Odkąd, w lipcu umożliwiony został ruch powietrzny z Polski do państw Unii Europejskiej to właśnie kurorty w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech zyskały znowu na popularności. Tym bardziej, że w tym roku dalekie wyjazdy, np. do Azji są niemożliwe. W ostatnich tygodniach jednak w Europie wzrasta liczba zachorowań na koronawirusa, a co za tym idzie turyści spędzać muszą wakacje w reżimie sanitarnym. Cały czas pojawiają się też nowe  obostrzenia. Właśnie o wprowadzeniu kolejnych poinformowały władze Egiptu i hiszpańskich Balearów.

Wakacje 2020: obostrzenia w Hiszpanii

Nowe obostrzenia czekają na turystów, którzy wybierają się na urlop na hiszpańskie wyspy: Majorkę, Minorkę lub Ibizę. Rząd wspólnoty autonomiczne Balearów zakazał bowiem organizowania zabaw na statkach oraz basenach, by ograniczyć liczbę zakażeń koronawirusem.

Obowiązkowy test na Covid-19 w Egipcie

Premier Egiptu poinformował, że od 1 września wszystkie osoby przebywające na terenie tego kraju będą musiały przedstawić wyniki testu na Covid-19. Wiąże się to bezpośrednio ze sfinansowaniem takiego badania przez samych turystów. 

 

 

Wakacje w Egipcie - obostrzenia w 2020 roku

W Egipcie urlop można spędzać teraz tylko w trzech muhafaz, w których znajdują się popularne kurorty - Prowincji Morza Czerwonego, Synaju Południowym i Matruh. Ważną informacją dla turystów jest n pewno to, że od lipca można już zwiedzać piramidy w Gizie oraz Muzeum Egipskie w Kairze.

wakacje-koronawirus-druga-fala-zakazen-2020-podroze-morze-rodzina-gdzie-jechac-odwolane-loty-urlop-europa-izrael-2
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.