Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Sylwia Olech 1 października 2017 11:55
1/7
nagi jogin Guillermo
Copyright @Instagram @guillermovilloslada
1/7

 

Hata joga, ashtanga joga, kundalini joga, bikram joga, joga hormonalna czy joga śmiechu… Na pewno słyszeliście przynajmniej o jednej z tych odmian jogi. A może nawet praktykujecie którąś? Jeśli jednak wciąż uważacie, że joga jest nudna i monotonna, zobaczcie naszą galerię! Ci przystojni jogini uprawiają tzw. „nagą jogę”. I nie jest to bynajmniej wymysł naszych czasów…

 

Polecamy też: Zadbaj nie tylko o swoje ciało, ale również o duszę. „Joga wieczorna dla każdego’’ Agnieszki Maciąg już w sprzedaży

 

Co to jest joga?

Joga jest jedną z najstarszych metod samodoskonalenia się i rozwoju wewnętrznego. Nie jest religią, ale filozofią, sposobem życia. Jak napisała na swoim blogu Agnieszka Maciąg: „Joga jest rodzajem filozofii, której możemy doświadczyć. Pod tym względem jest zupełnie unikalna. Dla każdego z nas to doświadczenie jest zupełnie inne. Joga »dzieje się« i »staje się« podczas praktyki, gdy czujemy jej wibrację wewnątrz siebie. Jej fenomen polega na harmonijnym połączeniu tego kim i czym jesteśmy”.

 

Joga to związek ciała z umysłem i umysłu z duszą. Praktykując jogę, pracujemy ze wszystkimi aspektami naszej egzystencji: z ciałem, psychiką i duchem. Praca z ciałem prowadzi do poprawy jakości życia i utrzymania ciała w zdrowiu. Aby joga przynosiła efekty konieczna jest stałość i systematyczność w praktyce.

 

Znawcy sanskrytu nie są zgodni co do tego, czy słowo »joga« pochodzi od wyrazu »kontemplacja« czy też »połączenie« (ciało, umysł i dusza), jednak to drugie znaczenie stało się ogólnie przyjęte. Nauczyciele jogi podkreślają jednak, że to właśnie uwaga i koncentracja mają w praktyce jogi znaczenie podstawowe. Być może istotne jest połączenie obu tych elementów”, tłumaczy Agnieszka Maciąg.

 

Joga wywodzi się z Indii. Na Zachód trafiła na początku XX wieku. Dziś kojarzy się głównie z ćwiczeniami fizycznymi, choć w założeniu miały one jedynie wspomagać zdolność koncentracji na drodze duchowego rozwoju.

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część pierwsza: uczymy się prawidłowo oddychać WIDEO

 

Naga joga

Jest wiele tradycyjnych odmian jogi i „naked” czy też „nude” joga jest jedną z nich. Praktykując nagą jogą wykonujemy klasyczne asany, tylko że… bez ubrania. Po co? Zwolennicy tej metody uważają, że dzięki temu ludzie uwalniają się od zahamowań, a to pozwala na głębsze zjednoczenie umysłu, ciała i ducha. Dopiero, gdy jesteśmy nadzy możemy w pełni akceptować siebie i bardziej otworzyć się na świat. Podobno ten rodzaj praktyki zwiększa też więź z innymi ćwiczącymi. Naga joga jest popularna w Ameryce, ale także w Europie są ośrodki, gdzie można ją praktykować.

 

Patrząc na zdjęcia joginów w naszej galerii, raczej trudno nam sobie wyobrazić, żebyśmy w ich nagim towarzystwie mogły się bardziej skoncentrować na asanach, ale na pewno to jak wyrzeźbione są ich ciała, motywuje do wzięcia się za siebie!

 

Polecamy też: Joga z Agnieszką Maciąg. Część druga: poznajcie mudrę umożliwiająca szybkie zaśniecie WIDEO

 

Kim jest Guillermo?

Młodziutki Guillermo pochodzi z Hiszpanii i jest modelem. Ma 185 cm wzrostu i orzechowe oczy. Sam o sobie pisze na Instagramie, że prowadzi „jogiczny styl życia”. Oprócz praktykowania jogi (nie tylko tej nagiej), Guillermo surfuje, gra na gitarze i ukulele.

 

Podoba wam się? Zobaczcie kolejnych joginów!

 

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część trzecia: jak poprawić pamięć WIDEO

2/7
nagi jogin Sasha Jacobsen
Copyright @Instagram @sashprime
2/7

 

Sasha Jacobsen mieszka w Baltimore i zawodowo zajmuje się marketingiem w mediach społecznościowych. Poza godzinami pracy, jak sam o sobie pisze, jest „entuzjastą jogi”. Jest także modelem fitness, artystą, fotografem i wegetarianinem. Jego profil na Instagramie (sashprime) robi imponujące wrażenie!

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część pierwsza: uczymy się prawidłowo oddychać WIDEO

4/7
nagi jogin model
Copyright @Instagram @nakedyogalifestyle
4/7

 

Kolejny jogin pochodzi z Holandii. Pisze o sobie, że jest męskim modelem „freelancerem”, który pasjonuje się jogą, naturą i naturyzmem. Na jego Instagramie (nakedyogalifestyle) znajdziecie także nagie zdjęcia innych ludzi, którzy ćwiczą razem z nim.

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część trzecia: jak poprawić pamięć WIDEO

5/7
nagi jogin model
Copyright @Instagram @nakedyogalifestyle
5/7

 

Naga joga w naturze prosto z Holandii.

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część pierwsza: uczymy się prawidłowo oddychać WIDEO

6/7
nagi jogin Justin Stanley
Copyright @Instagram @justinyogastanley
6/7

 

Justin Stanley jest profesjonalnym instruktorem jogi i wielbicielem nagiej jogi. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe. W ubraniach. Swoją przygodą z jogą rozpoczął niedawno, bo w 2011 roku. Zaczął ćwiczyć, bo chciał „zgubić” kilka kilogramów, ale efekty, które się pojawiły na wszystkich poziomach, całkowicie zmieniły jego życie.

 

Polecamy też: Joga z Agnieszką Maciąg. Część druga: poznajcie mudrę umożliwiająca szybkie zaśniecie WIDEO

7/7
nagi jogin Justin Stanley
Copyright @Instagram @justinyogastanley
7/7

 

Justin postanowił zmienić świat za pomocą jogi. I szczerze wierzy, że jeśli uda nam się wzmocnić połączenie między ciałem, umysłem i duszą, te pozytywne zmiany przyniosą pokój na świecie.

 

Zobacz także: Joga z Agnieszką Maciąg. Część trzecia: jak poprawić pamięć WIDEO

TAGI #joga

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?