serial-otworz-oczy-2020/2021
Fot. Fot. Netflix
O tym się mówi

Netflix potwierdza kolejną polską produkcję. Serial Otwórz oczy będzie miał premierę w 2021!

To tajemnicza historia z gatunku science-fiction

Agata Zych 19 listopada 2020 19:30
serial-otworz-oczy-2020/2021
Fot. Fot. Netflix

Netflix właśnie ujawnił pierwsze szczegóły nowego polskiego serialu. Produkcja Otwórz oczy ma trafić na platformę w 2021 roku. Serial Otwórz oczy ma być „tajemniczą historią z gatunku science-fiction”. Produkcja skupia się na losach nastoletniej Julii, która po tym, jak uległa wypadkowi, trafia do ośrodka leczenia amnezji. Z czasem nastolatkę zaczynają dręczyć koszmary, a granica między jawą a snem ulega niebezpiecznemu zatarciu. Towarzyszem jej zmagań zostaje tajemniczy Adam, którego poznaje podczas kuracji. Wkrótce bohaterka podejmuje desperacką próbę ucieczki z kliniki i dotarcia do prawdy, która może okazać się bardzo mroczna.

"Otwórz oczy” to intrygująca opowieść o wchodzeniu w dorosły świat i poszukiwaniu własnej tożsamości. Dla mnie interesujące w pracy nad tą historią było to, że opisując drogę głównej bohaterki sięgnęliśmy również do jej świata wewnętrznego. A pełna energii i pomysłów obsada, składająca się głównie z młodych aktorów, często pierwszy raz pojawiających się na ekranie, stworzyła atmosferę, która mam nadzieję, będzie odczuwalna w serialu", dodaje reżyserka serialu Anna Jadowska.

serial-otworz-oczy-2020/2021
Fot. Fot. Netflix
 

Kim są twórcy serialu Otwórz oczy?

Scenariusz serialu został zainspirowany powieścią Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. „Druga szansa”. Warto podkreślić, że jest to dopiero trzeci polski serial oryginalny powstający dla platformy Netflix — dwa poprzednie to 1983 Agnieszki Holland i W głębi lasu. Za reżyserię sześcioodcinkowego serialu odpowiadają Anna Jadowska i Adrian Panek. Autorami scenariusza są Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. W „Otwórz oczy” w roli głównej zobaczymy debiutantkę Marię Wawreniuk, której na planie partneruje Ignacy Liss. Obecnie serial jest na etapie postprodukcji, a jego premierę na Netfliksie zaplanowano na 2021 rok.

serial-otworz-oczy-2020/2021
Fot. Fot. Netflix

Cieszymy się ogromnie, że już w przyszłym roku będziemy mogli zaprezentować użytkownikom Netflix w Polsce i na całym świecie tę wyrazistą i poruszającą historię. „Otwórz oczy” to zrodzona z ogromnej wyobraźni wyjątkowa opowieść o dojrzewaniu widziana oczami współczesnych bohaterów z zaostrzonej perspektywy — mówi Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej Netfliksa

 

serial-otworz-oczy-2020/2021
Fot. Fot. Netflix

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.