Według doniesień amerykańskiego serwisu deadline.com, przedstawiciele Netflixa podpisali długoletnią umowę najmu kultowego kina Paris Theatre w Nowym Jorku. Otwarcie kina położonego w samym centrum Nowego Jorku odbyło się w 1948 roku, a wstęgę na oficjalnej inauguracji przecinała Marlene Dietrich. Paris Theatre ma status kina kultowego, w którym wyświetlano m.in. filmy artystyczne, nieanglojęzyczne oraz w wersjach oryginalnych. Największym problemem właścicieli była mała powierzchnia kina - w Paris Theater jest tylko jedna sala - co uniemożliwiało walkę z ogromnymi multipleksami. W sierpniu poprzedniemu operatorowi skończyła się umowa najmu i kino zostało oficjalnie zamknięte.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#NightOut 🎬 Mary Queen of Scots at The Paris Teather NY! @margotrobbie - @theplazahotel 📽 @maryqueenmovie

Post udostępniony przez TV / RADIO HOST 🦄📍NYC (@leosalazarf)

To miejsce z ponad 70-letnią historią, które charakteryzowało się starannie dobieranym repertuarem. Netflix będzie utrzymywał położone na Manhattanie kino Paris Theater. Jesteśmy dumni, że po 71 latach będziemy mogli kultywować tradycję - powiedział Ted Sarandos, dyrektor ds. treści w Netflix.
 

netflix, pierwsze kino
Fot. Adobe Stock

Jak Netflix będzie wykorzystywał kino Paris Theatre?

Po dłuższej przerwie kino jednak wraca do życia. Drzwi obiektu ponownie zostały otwarte przy okazji premiery filmu „Historia małżeńska”, którego dystrybutorem jest Netflix. W rolach głównych zobaczymy w nim m.in. Scarlett Johansson i Adama Drivera. To nowa era tego miejsca, czy to dobra strategia Netflixa?

W Paris Theater będziemy organizować premiery naszych najważniejszych produkcji, jak i wydarzenia towarzyszące - tłumaczy Sarrandos.