Najlepsze trasy rowerowe na weekend 2020
Fot. Adobe Stock
Podróże

Najlepsze trasy rowerowe w Polsce na weekend 2021!

Spędź czas w otoczeniu natury na swoich dwóch kółkach!

Aleksandra Frankowska 8 maja 2021 15:27
Najlepsze trasy rowerowe na weekend 2020
Fot. Adobe Stock

Przed nami jeden z ostatnich weekendów wakacji. Zapowiadają się gorące dwa dni, dlatego dobrze byłoby pożytecznie je wykorzystać. Najlepszym sposobem będzie oczywiście weekend w naturze, z dala od ludzi, w dodatku ze sportem! Zabierzcie swoje dwa kółka, bo mamy dla Was najciekawszych 5 tras rowerowych w Polsce. Gwarantowane przepiękne widoki, świetne warunki jazdy i uczucie wolności, z dala od zgiełku wielkiego miasta! Mamy dla Was przede wszystkim malownicze ścieżki, ale znajdą się wśród nich również te dla wytrwałych wyczynowców!

Czytaj też: Oto najpopularniejsze kierunki na wakacje 2021!

1. Beskid Śląski

Kto jeździ na rowerze, ten z pewnością wie, że Beskid Śląski jest idealnym miejscem dla tych, którzy uwielbiają szalone, rowerowe trasy. Tutaj mało będzie różnych nawierzchni. Zdecydowanie jest to teren dla kolarstwa górskiego. Jedna z najpopularniejszych tras w tym regionie znajduje się na Skrzycznem. Zabierzcie ze sobą świetną kondycję i rower, który będzie odpowiedni dla mocniejszych warunków. Jeśli uda Wam się dojechać na szczyt, czeka Was niesamowity widok! Trasa rowerowa liczy tutaj ponad 17 km!

Rower w gorach 2020
Fot. Adobe Stock

2. Szlak Stu Jezior

To spokojna, malownicza trasa, którą można zacząć na różnych odcinkach. Mówi się, że była to jedna z pierwszych tras rowerowych w Wielkopolsce. Teren jest lekko pagórkowaty, jednak można spokojnie wybrać się tutaj na rekreacyjną przejażdżkę. Niewiele osób wie, że trasa ta jest połączona międzynarodowym szlakiem rowerowym z Calais do Petersburga. Można więc spotkać tutaj wielu interesujących ludzi, dla których rower to sposób na życie.

Szlak stu jezior
Fot. Adobe Stock

3. Bieszczady

Jeśli lubicie turystykę rowerową, powinniście koniecznie wybrać się na transgraniczną trasę Komańcza-Medzilaborce. Aż 60 jej kilometrów leży po stronie słowackiej. Jest o tyle niezwykła i ciekawa, że szlak po drodze pozwala turystom mijać piękne kapliczki i cerkwie. Droga jest asfaltowa, dzięki czemu nie ma tutaj większych utrudnień na trasie. Widoki, jak to w Bieszczadach, są absolutnie niesamowite.

Trasa rowerowa 2020
Fot. Adobe Stock

4. Dolina Rospudy

A może Suwalszczyzna? Tutejsze drogi to prawdziwe szlaki, które pozwolą poznać tę cudowną krainę i jej przyrodę, która ma naprawdę wiele do zaoferowania! Przejażdżka rowerowa w tym regionie to prawdziwa przyjemność. Początek szlaku, a raczej pętla, zaczyna się w Bakałarzewie i wynosi około 44 km. To idealna trasa dla amatorów i miłośników malowniczych widoków.

Trasa rowerowa 2020
Fot. Adobe Stock

5. Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10

A może tak rowerem nad morzem? Polecamy ku temu trasę biegnącą na terenie 9 państw nadbałtyckich, liczącą niemal 8 tysięcy kilometrów! Ale spokojnie, nasz a- Polska, to tylko 63 km. Przepiękny szlak ciągnie się na odcinku od Łeby do Rozewia. Po drodze możecie zwiedzać latarnie morskie i cieszyć się naturą, oddychając jodem! 

Trasa rowerowa 2020
Fot. Adobe Stock

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?