Marta Roszewska 14 lipca 2017 12:15
1/5
Baby Shower
Copyright @Instagram/Fotolia
1/5

Podobnie jak Walentynki czy Halloween, zwyczaj ten przybył do nas zza oceanu. Baby shower (oznaczający w wolnym tłumaczeniu "dziecięcy prysznic") to nic innego jak przyjęcie wydawane na cześć przyszłej mamy i nienarodzonego jeszcze dziecka. Zgodnie z tradycją, organizacją zajmują się jej najbliższe przyjaciółki lub rodzina (obowiązkowo kobiety!).

Prezenty

Co podarować przyszłej mamie? Wszystko co będzie jej niezbędne podczas pierwszych momentów z nowo narodzonym dzieckiem! Hitem jest tort zbudowany z pieluszek. Oprócz tego, do popularnych prezentów należą np. grzechotki, grzebyki, skarpetki czy smoczki.

Na świetny pomysł wpadła Sonia Bohosiewicz. Podarowała swojej siostrze Mai "niezbędnik matki", czyli Tic Taci, linomag, pieluszki, rurki antykolkowe oraz czekoladkę. 

Przyjęcie

Wyprawienie takiego przyjęcia wymaga niezłego zmysłu organizacyjnego oraz kreatywności. Wszystko, co związane jest z imprezą, musi być powiązane z okolicznością: dekoracje, prezenty, a nawet przekąski. Ma być bajecznie i beztrosko! Ostatnio bardzo popularne są imprezy tematyczne. Wielu osobom myśl o przygotowaniu wystrzałowej imprezy czy eleganckiego przyjęcia rodzinnego spędza sen z powiek. Na szczęście na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się organizacją takich eventów. Inspiracji możecie również poszukać u nas w galerii!

 

Zobacz też: Zamienniki kawy - co skutecznie postawi cię na nogi? Znamy odpowiedź!

2/5
Baby Shower Rosie Huntington Whiteley
Copyright @Instagram
2/5

Baby shower Rosie Huntington-Whiteley odbył się na świeżym powietrzu w romantycznym kwiatowym stylu.

3/5
Ciara baby shower
Copyright @ONS
3/5

Kolorami przewodnimi przyjęcia Ciary była biel i niebieski, a wszystkie kobiety otrzymały wianek ze świeżych kwiatów.

4/5
Baby shower Beyonce
Copyright @Instagram
4/5

Beyonce wyprawiła swój baby shower w afrykańskim stylu.

5/5
Baby Shower Lauren Conrad
Copyright @Instagram
5/5

Bociankowe Lauren Conrad odbyło się w bajecznym kwiatowym stylu.

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Monika Olejnik, Martyna Wojciechowska, Joanna Przetakiewicz, Anna Lewandowska i Jessica Mercedes Kirschner. Pięć niezwykłych kobiet w niezwykłej sesji VIVY!. Janusz L. Wiśniewski w mocnej rozmowie o współczesnych kobietach oraz Debora i Joszko Brodowie z 11-stką dzieci o sile rodziny.