Halloween 2022

Halloween 2022: Najlepsze horrory dostępne na Netfliksie 

Co warto obejrzeć na najpopularniejszej platformie streamingowej? 

Aleksandra Trendak 25 października 2022 14:15

Halloween zbliża się wielkimi krokami, z tego też powodu warto ostatnie październikowe wieczory poświęcić na oglądanie przerażających horrorów, które wprowadzą nas w nastrój grozy. Bardzo duży wybór ciekawych filmów tego typu możemy znaleźć na jednej z najbardziej popularnych platform streamingowych, czyli Netflixie. Sprawdź nasze dziesięć propozycji horrorów dostępnych na Netflixie idealnych na nadchodzące Halloween! 

ZOBACZ TEŻ: Halloween 2022: kultowe horrory, które trzeba zobaczyć!

Horrory na Netflixie: Rytuał (2011) 

Życie pisze najlepsze scenariusze co bardzo często widać w wielu filmach. Tak też jest z “Rytuałem”, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami i opowiada o losach sceptycznego ucznia seminarium duchownego – Michaela Kovaka, w którego wciela się Colin O’Donoghue. Niechętnie uczęszcza on do szkoły dla egzorcystów w Watykanie. Podczas jednej ze swoich wizyt w Rzymie spotyka nieortodoksyjnego księdza, ojca Lucasa (w tej roli rewelacyjny Anthony Hopkins), który pokazuje mu mroczną stronę wiary. Film zdecydowanie trzyma w napięciu i działa na wyobraźnię! 

Rytułał
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Egzorcysta (1973) 

Klasyczny horror, który niejednej osobie postawił włosy dęba. Aktorka Chris MacNeil (grana przez Ellen Burstyn) jest zaniepokojona stanem swojej córki, przez co zwraca się o pomoc do lekarzy. Wyniki badań Regan (w tej roli Linda Blair) nie wskazują jednak na nic niepokojącego, wręcz przeciwnie – dziewczynka jest zdrowa. Mimo to jej stan się pogarsza, atakuje matkę, jest niezwykle agresywna i nie do opanowania. Zdesperowana Chris postanawia poszukać pomocy u młodego księdza, ojca Karrasa (Jason Miller), który dochodzi do wniosku, że Regan jest opętana przez szatana. Aby wypędzić z niej diabła prosi on o pomoc doświadczonego egzorcystę, ojca Merrina (Max von Sydow). Prosty rytuał przybiera zupełnie innego wymiaru i dzieją się rzeczy, których nikt się nie spodziewał. 

Egzorcysta
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Obecność (2013) 

Jest to jeden z najpopularniejszych horrorów na świecie, który koniecznie trzeba obejrzeć w Halloween. Nie jest on jednak dla osób o słabych nerwach! “Obecność” opowiada prawdziwą historię Eda i Lorraine Warrenów, światowej sławy badaczy zjawisk paranormalnych, którzy zostali wezwani, aby pomóc rodzinie prześladowanej przez mroczną zjawę. Zostali zmuszeni do konfrontacji z potężnym demonem, z jakim jeszcze nigdy nie mieli do czynienia. Rewelacyjny horror, pełen zaskoczeń i twistów fabularnych, który będziecie oglądać przez palce! 

Obecność
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Van Helsing (2004) 

Postać kultowego profesora Abrahama Van Helsinga pojawiła się po raz pierwszy w kinie przy okazji premiery adaptacji “Drakuli” reżyserowanej przez Brama Stokera w 1931 roku. Jednak film “Van Hesing” Stephena Sommersa jest osadzona w drugiej połowie XIX wieku, kiedy słynny łowca potworów zostaje wezwany do tajemniczej krainy w Europie Wschodniej, gdzie ma za zadanie pokonać siły zła, które uosabia hrabia Drakula, wilkołak oraz monstrum doktora Frankensteina. Wraz ze swoją asystentką Anną rozpoczyna walkę z potworami. Nie jest to klasyczny horror, gdyż u wielu może zamiast strachu spowodować śmiech, jednak warto go zobaczyć ze względu na ciekawą kreację Hugh Jackmana. 

Van Helsing
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: To (2017) 

“To” to jeden z najgłośniejszych filmów, który wyszedł w 2017 roku. Zaczyna się od dziwnych wydarzeń w mieście Derry w stanie Maine, w którym w tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać dzieci. Przez to grupka nastolatków zostaje zmuszona do stawienia czoła swoim największym lękom, a na ich drodze staje przerażający klaun Pennywise, który zapisał się na kartach historii jako sadystyczny morderca. Film jest oparty na niezwykle popularnej powieści Stephena Kinga, który wie, jak wzbudzić u odbiorcy poczucie lęku i strachu. 

To
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Pogromcy duchów (1984) 

Kultowy film, który ciężko zakwalifikować jako “straszny horror”, ale jest on zdecydowanie pozycją obowiązkową podczas każdego Halloween. Mimo wielu lat i niezwykłego rozwoju technologii, efekty użyte w tym filmie, mimo że odrobinę się zestarzały, wciąż tworzą niezwykły klimat, a scenariusz i bohaterowie są absolutnie unikalni i kultowi. Venkman (Bill Murray), Stantz (Dan Aykroyd) i Spengler (Harold Ramis) zakładają firmę, która zajmuje się zwalczaniem i łapaniem duchów. Ich działalność nie podoba się jednak działaczom środowiskowym, którzy doprowadzają do zamknięcia w areszcie naukowców. Tymczasem miasto zaczyna przejmować starożytny duch Gozer, który dostaje się do Nowego Jorku między wymiarowym kanałem i za sprawą swojej armii demonów zaczyna siać chaos w mieście. Tylko pogromcy duchów są w stanie go powstrzymać. 

Pogromcy duchów
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Zbaw nas ode złego 

W filmie “Zbaw nas ode złego” nowojorski policjant Ralph Sarchie (Eric Bana) zmaga się z problemami osobistymi oraz rozpoczyna śledztwo w sprawie serii niepokojących i trudnych do wyjaśnienia przestępstw. Rozpoczyna współpracę z niekonwencjonalnym księdzem (Edgar Ramirez), który jest biegły w sprawach egzorcyzmów, który stawia czoło serii przerażających przypadków opętania, które terroryzują miasto. Bardzo ciekawy film, szczególnie dla miłośników kryminałów, którzy lubią łączyć zagadki detektywistyczne z dreszczykiem emocji. 

Zbaw nas ode złego
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Nawiedzony dwór w Bly 

Henry Wingrave (Henry Thomas) zatrudnia nową nianię (Victoria Pedretti) do opieki nad dwójką swoich bratanków i sierot. Kobieta nie ma jednak pojęcia, że dom, w którym przebywa jest nawiedzony, co odkrywa niestety na własnej skórze. Jest to bardzo ciekawy film utrzymany w gotyckim klimacie, który przyprawia widzów o dreszcze. Produkcja powstała na podstawie prozy Henry’ego Jamesa, której główni bohaterowie mieszkają w tytułowym dworze w Bly w Wielkiej Brytanii. Jeśli kochacie mroczny klimat angielskich dworków i natury, koniecznie zobaczcie ten horror. 

Nawiedzony dwór
Fot. Materiały prasowe

Horrory na Netflixie: Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii 

Horror ten przenosi nas do Nowej Anglii w 1630 roku. Angielski farmer boi się, że zostanie wygnany z kolonii przez władze kościoła i wraz ze swoją żoną i dziećmi postanawia opuścić plantację. Jako cel podróży obierają położone na uboczu gospodarstwo, które graniczy z przerażającym lasem, w którym czai się zło. Miejsce jest przeklęte - zwierzęta są wrogo nastawione do ludzi, plony nie rosną, a jedno z dzieci znika w niewyjaśnionych okolicznościach. O wszystkie niepowodzenia jest osądzana nastoletnia Tomasin, podejrzana o czary. Intrygujący horror, którym zdecydowanie warto się zainteresować. 

Czarownica bajka ludowa z nowej anngli
Fot. Materiały prasowe

Halloween to najlepszy czas na poznawanie lub odświeżanie kultowych horrorów w domowym zaciszu. Który film obejrzycie jako pierwszy? Który wydaje Wam się najbardziej straszny?  

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.