Niż Joyce nadciąga
Fot. Adobe.Stock.com
o tym się mówi!

Nadciąga niż Joyce! Czy czeka nas spadek samopoczucia?

Pogoda płata nam figle! Po rekordowym wyżu czas na…

Redakcja VIVA! 22 stycznia 2020 15:30
Niż Joyce nadciąga
Fot. Adobe.Stock.com

Zaczęło się od rekordowego wyżu! W poniedziałek 20 stycznia ciśnienie atmosferyczne osiągnęło 1050 hPa. Tak wysokie ciśnienie zdarza się w naszym kraju raz na kilkanaście lat. Jeśli jesteście meteopatami, pewnie odczuwaliście wtedy bóle głowy. Natomiast teraz do Polski zbliża się chłodny front i niż Joyce. W centrum tego układu ciśnienie wyniesie tylko 965 hPa. Różnica ciśnień między centrum niżu a resztą kraju spowoduje, że w północnych województwach kraju pojawią się silne porywy wiatru.  IMGW wydał nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla północnych powiatów województwa pomorskiego.

Niż Joyce - jak wpłynie na samopoczucie?

Niskie ciśnienie w połączeniu ze spadkiem temperatury i wysoką wilgotnością powietrza może zaostrzać przewlekłe stany zapalne lub zwyrodnieniowe stawów. Silny wiatr wywołuje złe samopoczucie psychiczne: odczuwamy niepokój, częściej cierpimy na bezsenność, jesteśmy rozdrażnieni. Ciśnienie atmosferyczne może być przyczyną bólów głowy. Niektórzy reagują na jego spadek, a inni na wzrost. Masz problem z zatokami? Gdy zmienia się ciśnienie atmosferyczne wielu z nas odczuwa to jako ból i nacisk w zatokach przynosowych.  

TAGI #zdrowie #pogoda

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.