Fot. STOCK ADOBE
O TYM SIĘ MÓWI

Jakie imiona były najpopularniejsze w 2018?

Zobacz ranking najmodniejszych imion!

Marta Baran 5 marca 2019 14:31
Fot. STOCK ADOBE

Z najnowszych statystyk wynika, że w Polsce największą popularnością cieszą się imiona, które nosili nasi dziadkowie i nasze babcie. Trudno za to dopatrzeć się imion brzmiących obco – wygląda na to, że moda na nie zdecydowanie przemija. Młodzi rodzice najczęściej wybierają imię Zuzanna oraz Antoni. Aż 8866 dziewczynek urodzonych w 2018 roku otrzymało imię Zuzanna. W rankingu wysoko uplasowały się również imiona, takie jak - Zosia, Amelka, Aleksander oraz Jakub. Zobacz listę najczęściej wybieranych imion w 2018 roku.

Ranking 10 najczęściej nadawanych imion żeńskich w 2018 roku:

1. Zuzanna
2. Julia
3. Maja
4. Zofia
5. Hanna
6. Lena
7. Alicja
8. Maria
9. Amelia
10. Oliwia

Ranking 10 najczęściej nadawanych imion męskich w 2018 roku:

1. Antoni
2. Jakub
3. Jan
4. Szymon
5. Aleksander
6. Franciszek
7. Filip
8. Mikołaj
9. Wojciech
10. Kacper

Według statysty najrzadziej decydowano się na imiona: Walenty, Witek i Zbyszek. W Polsce w 2018 roku wybrano te imiona dwukrotnie.

Fot. STOCK ADOBE

Fot. STOCK ADOBE

TAGI #ranking

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.