Dzień Sportu
Fot. East News
STYL ŻYCIA

Dziś Międzynarodowy Dzień Sportu! Jakie dyscypliny będą rządzić w tym roku?

Musicie je wypróbować!

Redakcja VIVA! 6 kwietnia 2018 13:00
Dzień Sportu
Fot. East News

Już dziś, 6 kwietnia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Sportu! Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, jakie dyscypliny sportowe będą rządzić w 2018 roku. Możecie być pewni, że nawet najwięksi przeciwnicy wysiłku fizycznego będą chcieli spróbować przynajmniej jednej z nich! Dlatego możecie zapomnieć o monotonnej siłowni, oto kilka sposobów na to, jak połączyć sport z zabawą!

Buty w sportowym stylu? Sprawdź na Modago.pl najnowsze buty sportowe damskie.

1. Ćwiczenia ze zwierzakiem

Dobra wiadomość dla kochających zwierzęta. Posiadacze psów będą mogą spędzić ze sowimi ulubieńcami jeszcze więcej czasu - wystarczy zabrać swojego psiaka na poranny jogging! W Stanach Zjednoczonych powstało kilka miejsc, w których można uprawiać jogę z... kotami! Kocia joga staje się coraz bardziej popularna. Miejsca te także namawiają do adopcji kociaków, gdyż towarzyszące podczas ćwiczeń zwierzaki pochodzą właśnie ze schronisk.

2. Powrót do dzieciństwa

Zabawy z dzieciństwa były nie tylko świetnym sposobem na spędzenie czasu z przyjaciółmi, ale także dawały nam zastrzyk energii. Trenerka psychologii żywienia Jenny Eden Berg twierdzi, że znudzeni monotonnymi ćwiczeniami na siłowni, będziemy szukali alternatywy, która pozwoli nam rzeczywiście odprężyć się podczas ćwiczeń. Zorganizowane zajęcia angażujące nas fizycznie, bawiąc jednocześnie, będą hitem w tym roku!

3. Post

Choć nie jest to dyscyplina sportowa, to angażuje nas w prowadzenie zdrowego trybu życia. Coraz więcej wagi przywiązuje się do pracy naszego metabolizmu. Sporadyczny post służyć będzie nie tylko naszemu zdrowiu, ale także przyspieszy nasze odchudzanie. Warto pamiętać jednak, że czas pomiędzy postami musi być bardzo mądrze rozplanowany, dlatego warto udać się do lekarza oraz dietetyka, który ułoży nam dietę.

4. Ćwiczenia z rodziną

Choć ćwiczenie z dziećmi może wydawać Wam się niemożliwe, to w tym roku będzie to jeden z najgorętszych zajęć sportowych. Rodzinne zajęcia fitness zyskują na popularności. To nie tylko świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także spędzenie aktywnego czasu z rodziną! 

Kocia joga
Fot. Instagram

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.