maty masujące
Fot. STOCK ADOBE
STYL ŻYCIA

Masaż bez wychodzenia z domu? Poznajcie wyjątkową masującą matę!

Wiemy, gdzie można ją kupić

Gabriela Łaskowska 12 października 2018 08:02
maty masujące
Fot. STOCK ADOBE

Jeśli chcesz poczuć się jak prosto po wizycie u masażysty bez wychodzenia z domu, to mamy dla Ciebie super rozwiązanie! Ostatnim hitem są maty masujące ciało. Na czym polega ich fenomen?

Jedna mata, wiele korzyści

Maty masujące posiadają specjalne wypustki, które pod wpływem ciężaru ciała wbijają się w skórę. Taki masaż poprawia krążenie, łagodzi stres i może nawet pozytywnie wpływać na komfort snu! Mata ma również korzystnie działać przy bólach menstruacyjnych. Co więcej, pomaga przywrócić skórze sprężystość i atrakcyjny wygląd, a także pozbyć się cellulitu. Wystarczy, że położysz się na niej i spędzisz tak kilka minut. Bez wysiłku i zbędnych zabiegów zadbasz nie tylko o wygląd swojej skóry, ale także o zdrowie.

Komu zaleca się korzystanie z maty masującej?

Korzystanie z niej szczególnie poleca się osobom pracującym przy biurku. Taki szybki masaż przyniesie ulgę po całym dniu siedzenia i pozwoli się odprężyć. Zapracowane osoby, które nie mają czasu na leżenie na macie, mogą wykonywać masaż podczas innych czynności, np. uczenia się czy czytania. Pierwszy taki masaż może być trochę nieprzyjemny, ponieważ wypustki powodują mały ból. Nie należy się wtedy zrażać, bo wystarczy kilka minut, by poczuć przyjemny ucisk.

Warto skupić się na masażu stóp, ponieważ posiadają one tzw. punkty refleksyjne, które mają wpływ na funkcjonowanie naszych organów wewnętrznych. Często, gdy zaczynają one źle pracować, ujawnia się to właśnie poprzez ból stóp. Posiadając matę masującą możemy wykonać masaż stóp kiedykolwiek, np. podczas porannej toalety czy gotowania.

Masażu na macie nie poleca się osobom, które posiadają podrażnienia skóry, chorują na nowotwór lub mają anemię. Unikać go powinny również kobiety w ciąży. 

Gdzie kupić taką matę?

Matę do masażu znajdziecie na stronie pranamat.pl. Wszystkie produkty tej marki są w 100% ekologiczne, więc będą odpowiednie dla osób wrażliwych na chemikalia. Na stronie dostępne są maty w różnych kształtach i wielkościach, więc na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!  

maty masujące
Fot. PRANAMAT.PL

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.