Monochromatyczne wnętrza- sztuka czy nowy trend?

Alekandra Tylińska 9 kwietnia 2018 10:00

Australijska artystka, znana ze swoich hiperrealistycznych biało-czarnych rysunków, które sprzedała między innymi Kanye West stworzyła dom z cegieł, nazywany „domem marzeń” w kolorach monochromatycznych. W projekcie nie znajdziecie koloru białego, szarego czy czarnego, które są teraz tak bardzo popularne. Dom składa się z siedmiu pomieszczeń, z których każde (i dosłownie wszystko co się w nim znajduje) jest w innym kolorze o intensywnym nasyceniu. Przykładowo cała sypialnia jest w odcieniu jasnego żółtego, a salon dosłownie tonie w kolorze niebieskim. Chcielibyście zamieszkać w takim domu? Zobaczcie, co sama artystka mówi o tym projekcie. 

1/5
monochromatyczny dom
Copyright @adobe Stock
1/5

 „Zawsze fascynował mnie fakt, że większość ludzi umieszcza sztukę na ścianie jako coś ostatniego o czym pomyślą.”

2/5
monochromatyczny dom
Copyright @adobe Stock
2/5

Dodaje również, że „Zaprojektowaliśmy ten dom wokół sztuki”- pokaz jest zarówno kiczowaty, ale niesamowicie śmieszny.  

3/5
monochromatyczny dom
Copyright @adobe Stock
3/5

„W czasie długiego monologu na temat tego, czym jest sztuka, zaprojektowałam przestrzeń, gdzie zamiast czytać o sztuce i wystawach, możecie fizycznie przejść przez to co chcę przekazać.”

4/5
monochromatyczny dom
Copyright @adobe Stock
4/5

Według Cj Hendry „kiedy myślisz o kolorach, myślisz o barwach, a nie o czymś fizycznym, co można dotknąć.”

5/5
monochromatyczny dom
Copyright @adobe Stock
5/5

Co ciekawe, to nie pierwszy raz kiedy prace Hendry opierają się na kolorze. W zeszłym roku artystka współpracowała również z Christianem Loboutin w ramach Art Basel Hong Hong.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.