Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM JEST GŁOŚNO

TYLKO U NAS Martyna Wojciechowska opowiada o adopcji dzieci

VIVA! 15 maja 2017 18:15
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Czy rodzina Martyny Wojciechowskiej się powiększy? Takimi informacjami żyją polskie media. Jaka jest prawda? Podróżniczka w rozmowie z viva.pl opowiedziała o adopcjach na odległość.

Zobacz także: TYLKO U NAS! Martyna Wojciechowska opowiada o sile kobiecości i trudnych doświadczeniach

Martyna Wojciechowska o dzieciach

Martyna Wojciechowska od lat podróżuje po świecie. W trakcie licznych wyjazdów dziennikarka spotkała się z potrzebującymi wsparcia i miłości dziećmi. W rozmowie z viva.pl, przyznała, że pojawiające się w ostatnim czasie medialne doniesienia nie są nowością. Postanowiła wspierać swoich podopiecznych finansowo, by zapewnić im lepszy start w przyszłości. Daje jej to siłę do działania i ogromną satysfakcję. Martyna podkreśla, że koniec podróży, nie oznacza zerwania kontaktu z poszczególnymi osobami, bohaterami odcinków. Znajomości trwają do dziś. Martyna Wojciechowska czuje się odpowiedzialna za ich losy.

Zobacz też: Martyna Wojciechowska jest już w Polsce. Wyjaśnia, co się stało w Pakistanie i dlaczego zdecydowała się na tę wyprawę

Dzięki jej zaangażowaniu, życie dzieci zmienia się na lepsze. Otwierają się przed nimi kolejne możliwości. Tak poznaliśmy historię Kabuli, dwudziestoletniej albinoski, która właśnie spełnia swoje marzenia i rozpoczyna studia prawnicze. Do akcji przyłączyła się córeczka Martyny, organizując w szkole zbiórkę pieniędzy na edukację Kabuli. Zebrane fundusze pomogą opłacić kilkuletnie studia. W przyszłości, dziewczyna chce chronić chronić osoby chore na albinizm. W Tanzanii grozi im śmierć.

Polecamy też: „Nareszcie wolna”. Martyna Wojciechowska pochwaliła się wielką zmianą w swoim życiu! Jaką?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.