O TYM SIĘ MÓWI

Ponad 1000 martwych delfinów wyrzucił ocean na plaże we Francji!

Ta liczba przeraża nie tylko ekologów!

Ksenia Krasko 1 kwietnia 2019 13:30

Rekordową liczbę martwych delfinów – 1100 okazów – wyrzuciło na francuskie wybrzeże Atlantyku od stycznia tego roku. Sekcja zwłok, przeprowadzona przez Krajowe Centrum Badań Naukowych (CNRS) z uniwersytetu La Rochelle, wykazuje ekstremalny poziom okaleczenia ssaków.

Martwe delfiny na wybrzeżu we Francji

„Nigdy nie było tak dużej liczby”, powiedział Willy Daubin, członek CNRS. Podkreślił, że 90% zgonów to wynik przypadkowego zaplatania w sieci rybackie, ale aktywiści twierdzą, że rybacy często odcinają płetwy delfinów, aby uratować swój sprzęt do połowu. Grupa Sea Shepherd France, zajmująca się prawami zwierząt, prosi rząd o wzmocnienie środków ochrony najinteligentniejszych ssaków. Pomimo ustaleń, kutry rybackie nie aktywują urządzeń odstraszających delfiny, obawiając się, że w ten sposób stracą także cenne ryby. Stwierdzono jednak, że zwiększenie liczby tych urządzeń nie jest rozwiązaniem długoterminowym, ponieważ ocean stanie się zbyt hałaśliwym otoczeniem dla swoich mieszkańców.

Niestety, naukowcy przewidują, że obecne tempo połowów przemysłowych może doprowadzić do rychłego wymarcia populacji delfinów.  

Fot. East News

Fot. stock.adobe.com

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!