maksymalizm we wnętrzach
Fot. STOCK ADOBE
WNĘTRZA

Zapomnijcie o stylu minimalistycznym we wnętrzach! Teraz króluje... maksymalizm!

Przedstawiamy najlepsze tricki na urządzenie mieszkania

Gabriela Łaskowska 14 listopada 2018 11:16
maksymalizm we wnętrzach
Fot. STOCK ADOBE

Stwierdzenie „mniej, znaczy więcej” nie jest już aktualne. Przynajmniej jeśli chodzi o wnętrza. Teraz najgorętszym trendem w urządzaniu mieszkań jest… maksymalizm!

Czym jest maksymalizm?

Od dłuższego czasu świat, influencerzy i autorzy książek o designie, wywierają na nas wpływ, żeby żyć zgodnie z filozofią minimalizmu. Nawołują do pozbywania się zbędnych rzeczy i utrzymywania ascetycznego porządku w swoim otoczeniu. Minimalizm zakłada zatrzymywanie jedynie tych rzeczy, które mają dla nas jakaś wartość. A przecież dla każdego liczba takich skarbów może być inna. Czy jest więc sens wyrzucać ukochane książki i pamiątki z wakacji, tylko po to, by móc powiedzieć, że jest się wyznawcą minimalizmu?

Na szczęście od teraz nie musimy już czuć tej presji przesadnego porządkowania swojego otoczenia. Maksymalizm, tak samo jak minimalizm, skupia się na wyborze rzeczy dla nas ważnych, jednak daje nam większe możliwości. Nie chodzi tu o zagracenie mieszkania niepotrzebnymi dekoracjami, tylko o umiejętne dopełnienie wnętrza odpowiednimi dodatkami. Polega na łączeniu kontrastowych kolorów, faktur i wzorów tak, by całość wyglądała estetycznie.

Jak urządzić mieszkanie w stylu maksymalistycznym?

Meble

Maksymalizm, to idealne rozwiązanie dla kreatywnych osób na urządzenie mieszkania. Osoby, uwielbiające pchle targi, kolekcjonowanie staroci, doskonale się w tym stylu odnajdą. Jak urządzić wnętrze w stylu maksymalistycznym, nie robiąc z niego tandetnego muzeum? Sprawdźcie!

Dodatki

Kluczem do sukcesu jest zastosowanie „artystycznego nieładu”. Maksymalizm daje nam ogromne pole do popisu. Nie mamy żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o wybierane elementy. Warto jest natomiast skupić się na ich estetyce. Zamiast kupować 10 ramek do zdjęć wątpliwej jakości i i nie najciekawszej estetyce, lepiej wybrać 2, a wyjątkowe.
 
Żeby nie przesadzić, polecamy wybrać jedną lub dwie dominujące kolorystyki w dodatkach. Tak, by mimo mnogości przedmiotów, wszystko ze sobą współgrało.

Przydatnym trickiem jest zainwestowanie w stylową gablotę, w której będziemy mogli przetrzymywać część naszych dekoracji. Dzięki temu nie będą one stały na wierzchu, a nadal będzie je doskonale widać. Wprowadzi to poczucie utrzymanego porządku.

Kolory

Jeśli chodzi o kolory, to mamy pełną dowolność. Oczywiście - im bardziej kolorowe wnętrze, tym lepiej. Ale styl nie wyklucza użycia ciemnych i stonowanych barw.

Dzięki temu w łatwy sposób możemy uspokoić mieszkanie, tak, by nie „krzyczało” do nas i natłokiem przedmiotów, i kolorami. A do tego, wybierając odpowiednie dodatki, możemy sprawić, żeby wyglądało bardzo elegancko.

Zapomnijmy na chwilę o minimalizmie i dajmy się ponieść kreatywności! Stwórzmy niepowtarzalne wnętrze, dekorując je wyjątkowymi dodatkami!  

maksymalizm we wnętrzach
Fot. INSTAGRAM.COM/marjoleintje_insta

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?