Tatuaże gwiazd - Maja Sablewska i Michał Piróg
Fot. Instagram @sablewska, @michalpirog
VIVA! Tylko u nas

Tatuaże to nieodłączna część ich wizerunku! Sprawdzamy, gdzie tatuują się gwiazdy!

Marta Roszewska 2 listopada 2017 13:00
Tatuaże gwiazd - Maja Sablewska i Michał Piróg
Fot. Instagram @sablewska, @michalpirog

Nie tylko gwiazdy rocka są kojarzone z kontrowersyjnymi tatuażami. Michał Piróg, Maja Sablewska, Maffashion, Pani Ekscelencja, a także Rihanna są ich zwolennikami. Tatuaże stały się częścią ich wizerunku i podziwiane są przez fanów na całym świecie. Dla jednych jest to sposób wyrażenia siebie, uwiecznienie symbolicznych momentów w życiu, a dla niektórych zaspokojenie estetycznych potrzeb. Zastanawialiście się kiedyś, w jakich studiach powstają ich arcydzieła? Postanowiliśmy to sprawdzić!

 

Tatuaże Mai Sablewskiej

 

Tatuaże Mai Sablewskiej
Fot. Instagram @sablewska,, @thebluebloodstudios

 

Miłość Mai Sablewskiej do tatuaży widać na pierwszy rzut oka - wytatuowana szyja i obie ręce to jej znak rozpoznawczy. Maja postawiła na kwiatowe, romantyczno-rockandrollowe wzory. Jej dzieła powstały w Amsterdamie, w salonie tatuażu i piercingu The Blue Blood Studios. Na pierwszy tatuaż zdecydowała się na plecach, a był to napis "EVERYTHING HAPPENS FOR A REASON". Jest to jej filozofia życia - nic nie dzieje się bez przyczyny, nawet, jeżeli coś nie idzie po na naszej myśli. Holenderskie studio słynie ze skomplikowanych prac, dbając o najmniejsze detale. Inspirują się sztuką japońską, odzwierciedlają rzeczywiste obrazy, także te w kolorach.

 

The Blue Blood Studios w Amsterdamie
Fot. Instagram @thebluebloodstudios

Tatuaż wykonany w studiu The Blue Blood Studios.

 

Tatuaże Michała Piróga

 

Tatuaże Michała Piróga
Fot. Instagram @michalpirog

 

Wizerunek Michała Piróga idealnie dopełniają jego tatuaże. Jego ulubionym studiem jest warszawska Pracownia Lunatyk, gdzie aktualnie tworzy się jego nowy tatuaż. Autorem idealnej kreski na ręku Michała jest Dawid Szubert, słynący z precyzyjności chirurga. Pracownia Lunatyk znana jest z minimalistycznych, geometrycznych prac, pozostawiając jednak dużo miejsca na wyobraźnie klienta. To idealne miejsca dla osób, które chcą zdecydować się na swój pierwszy tatuaż!

 

Pracowania Lunatyk w Warszawie
Fot. Instagram @pracownia_lunatyk

Tatuaż wykonany w Pracowni Lunatyk.

 

Polecamy także: Takich 12 porad nie udzielił dotąd nikt. Uwaga! Michał Piróg został coachem!

 

 

Tatuaże Maffashion

 

Tatuaże Maffashion
Fot. Instagram @maffashion_offical

 

Maffashion od zawsze powtarzała, że każdy z jej tatuaży ma dla niej osobiste znaczenie. Blogerka ma kilka prac na swoim ciele, ale nie tworzą one żadnej spójności między sobą. Ulubionym tatuażystą Maff jest Dorian Lehmann, który posiada własną pracownię Pretty Wise Tattoos w Warszawie. Jest on autorem wspólnego tatuażu Maffashion i jej partnera Czarka - dwie połówki serca, które łączą się w całość, gdy łapią się za ręce. Z okazji osiągnięcia pierwszego miliona obserwatorów na Instagramie, oboje "wytatuowali" sobie napisy "Julia jedna na milion" i "Czarek na zawsze wierna". Był to primaaprilisowy dowcip, w którym pomógł im Dorian (zdjęcie w środku).

 

Tatuaże Pani Ekscelencji

 

Tatuaże Pani Ekscelencji
Fot. Instagram @paniekscelencja

 

Podobnie jak Maffashion, Pani Ekscelencja upodobała sobie pracownię Pretty Wise Tattoos. Ostatnim tatuażem blogerki jest geometryczna głowa lisa na karku. To kolejna praca, która dowodzi i niezwykłej precyzyjności i pomysłowości Doriana. Posługuje się on dwoma metodami - blackwork i American traditional. Ta pierwsza to tworzenie tatuaży za pomocą kropek (dotwork) lub linii (linework). Styl American traditional - cechuje je niewielka ilość szczegółów, pogrubione czarno - niebieskie kontury oraz wypełnienia kolorami. W większości są to wzory nawiązujące do tematów morskich - syreny, kotwice, serca, jaskółki.

 

Dorian Lehmann Tattoos
Fot. Instagram @dorianlehmann

 

Tatuaże Rihanny

 

Tatuaż Rihanny
Fot. Pinterest

 

Za tatuażami na dłoni Rihanny stoi ciekawa historia. Piosenkarka zdecydowała się na wykonanie pierwszej pracy metoda naturalną - za pomocą dłuta. To bardzo bolesny sposób. Całość prezentowała tradycyjny tatuaż Plemiona Moari - Rihanna zrobiła go podczas swojego pobytu w Nowej Zelandii. Po pewnym czasie zdecydowała się go jednak zatuszować - i to dosłownie. Zatrudniła artystów z Nowego Jorku, by dokończyli jej tatuaż. Zapłaciła za ich bilety lotnicze i spotkała się z nimi na Dominikanie. Wykonanie nowej "dziary" zajęło aż 11 godzin.

 

Tatuaż Rihanny
Fot. Pinterest

 

Zobacz także: „Tatuaże to deklaracje”. A jaki jest jego nowy tatuaż? Wojtek Mazolewski w wywiadzie pół żartem, pół serio

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.