Łódź na drugim miejscu rankingu Lonely Planet
Fot. Adobe.Stock.com
podróże

Wybierasz się do Łodzi? Według Lonely Planet to teraz najmodniejszy kierunek!

Wiemy, dlaczego!

Barbara Łubko 17 grudnia 2018 11:30
Łódź na drugim miejscu rankingu Lonely Planet
Fot. Adobe.Stock.com

Cudze chwalicie, swego nie znacie… Lonely Planet po raz kolejny przygotował swój słynny ranking miejsc wartych odwiedzenia. Lista na 2019 rok dzieli się na kilka kategorii: Top Countries, Top Cities, Top Regions i Best Value. Właśnie w tej ostatniej kategorii (w wolnym tłumaczeniu: najlepsza „podróżnicza” wartość za najlepszą cenę) Łódź zdobyła zaszczytne drugie miejsce!

Lonely Planet jest pod wrażeniem przekształceń byłych fabryk w przestrzeń kulturalną, rozrywkową i komercyjną. Na liście Łódź wyprzedziła m.in. Park Narodowy Great Smoky Mountains w USA, Malediwy czy Houston w Teksasie. Pierwsze miejsce rankingu należy do Doliny Południowego Nilu w Egipcie.

Co zobaczyć w Łodzi według Lonely Planet?

Specjaliści z Lonely Planet wymieniają następujące obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Łodzi: 

Manufaktura czyli centrum handlowo-rekreacyjne, w którym mieści się Muzeum Sztuki (ms2) i takie atrakcje jak sztuczna plaża (w lecie), sztuczne lodowisko (zimą).

Kompleks EC1, w którym znajdziemy m.in. nowe planetarium, ogromne centrum nauki i technologii oraz wiele przestrzeni wystawienniczych.

Dworzec Łódź Fabryczna - wyjątkowa modernistyczna przestrzeń.    

Przejażdżka rikszą w dół ulicą Piotrkowską - najdłuższą promenadą w Europie!

Łódź na drugim miejscu rankingu Lonely Planet
Fot. Adobe.Stock.com

Łódź na drugim miejscu rankingu Lonely Planet
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?