lody z marihuany
Fot. STOCK ADOBE
KUCHNIA

Temperatury nadal rozpieszczają. Co więc powiecie na lody o smaku… marihuany?

Stworzyła je pewna izraelska lodziarnia!

Gabriela Łaskowska 14 października 2018 16:32
lody z marihuany
Fot. STOCK ADOBE

Mimo że, lato dobiegło już końca, nie musimy rezygnować z letnich atrakcji. W szczególności z jedzenia lodów! Co powiecie na deser lodowy o smaku, którego nigdy jeszcze nie próbowaliście? A konkretnie… marihuany?

Vaniglia, królowa dziwnych lodowych smaków

Lody o tym nietypowym smaku zostały zaprezentowane ostatnio podczas CannaTech, która miała miejsce w TelAviv’ie. CannaTech to pierwsza tak duża konferencja, podczas której omawia się i rozpowszechnia innowacje z obszaru przemysłu, medycyny, nauki czy kuchni, oparte na użyciu konopii. Jedną z firm, która prezentowała swoje nowości, była Vaniglia. To izraelska sieć lodziarni, która bardzo chętnie eksperymentuje ze smakami. W swojej ofercie ma już lody o smaku: gruszki w czerwonym winie, chałwy bez cukru z makiem czy kremowej whisky. Teraz postanowili naprawdę zaskoczyć swoich klientów, poszerzając swoją ofertę o lody o smaku marihuany!

Naprawdę są zrobione z konopii?

Itay Rogozinksy, właściciel Vaniglii, przyznaje, że lody smakują bardziej jak „aromat konopii”. To dzięki użytemu, podczas produkcji, oleju z nasion konopii i terpentyny - to właśnie jej konopie zawdzięczają swój smak i zapach. W ich składzie znajdziemy też orzechy i mieszankę ziół. Lody są w intensywnym zielonym kolorze, co również ma nawiązywać do liści konopii. 

Co na to klienci?

Wielu klientów, choć zafascynowanych kontrowersyjnym smakiem deseru, przyznaje, że jest on dosyć… dziwny! Dlaczego więc sieć lodziarni zdecydowała się na wprowadzenie go do oferty? Nie jest tajemnicą, że kontrowersje to najlepszy sposób na reklamę. Wprowadzenie nowego smaku lodów nie miało być raczej kulinarną rewolucją. Właściciele chcieli zapewne, by zrobiło się o nich głośno. Cóż…z pewnością się im to udało!  

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.