Lato w mieście mn
Fot. Adobe Stock
Podróże 2022

Lato w mieście nie musi być nudne! Sprawdź co możesz robić w wakacje w trzech największych miastach w Polsce 

Wakacyjne aktywności w Warszawie, Trójmieście i Krakowie 

Aleksandra Trendak 4 lipca 2022 14:30
Lato w mieście mn
Fot. Adobe Stock

W czasie wakacji nasze miasta oferują bardzo dużo ciekawych atrakcji, o których nawet nie wiedzieliśmy! Są to między innymi kina plenerowe lub samochodowe, warsztaty, festiwale, spacery edukacyjne oraz wystawy. Oczywiście pod kątem największej ilości inicjatyw przoduje stolica ze względu na to, że bardzo wiele ciekawych inicjatyw wychodzi z urzędu Miasta Stołecznego Warszawa, ale także samorządów studenckich, które organizują ciekawe wydarzenia nie tylko dla swoich studentów, ale wszystkich chętnych. Oczywiście ciekawych atrakcji nie zabraknie także w Trójmieście, które jest pełne ciekawych wydarzeń szczególnie na plaży, ale także w Krakowie, które oferuje wiele ciekawych wystaw dla podróżnych i nie tylko. Odkryj co ciekawego możesz robić w tych trzech największych miastach w Polsce! 

PRZECZYTAJ TEŻ: Poznaj najważniejsze trendy podróżnicze na 2022 rok!

Lato w mieście: Warszawa 

Lato w Warszawie najlepiej spędza się w plenerze. W poszukiwaniu atrakcji najlepiej wybrać się na spacer po bulwarach, gdzie można podziwiać piękny widok na Wisłę, zjeść coś dobrego w sezonowych barach lub uczestniczyć w interesujących wydarzeniach jak silent disco, kino plenerowe lub różnego rodzaju pokazy taneczne. Aby być na bieżąco zdecydowanie warto obserwować różne wydarzenia na Facebooku, które najlepiej podpowiedzą co ciekawego dzieje się w stolicy. Dodatkowo można też na nim znaleźć wiele fajnych spacerów z przewodnikiem, na przykład po Starym Mieście, który opowie mrożące krew w żyłach historie stolicy. Świetne wydarzenia organizują też często samorządy studenckie Uniwersytetu Warszawskiego lub Politechniki Warszawskiej, między innymi kino na leżaczkach i fajne imprezy plenerowe. Miłośnicy dobrego jedzenia powinni zdecydowanie odwiedzić Slow Market Nad Wisłą oraz Nocny Market, gdzie spróbują ulicznego jedzenia z całego świata. A dla tych, którzy chcą poczuć się jak na wakacjach nie wyjeżdżając z miasta polecamy odkryte baseny, których w stolicy jest bardzo dużo oraz spływy kajakowe, na przykład po Świdrze lub Wiśle. Warto śledzić na Instagramie profil @slownik_warszawski, ponieważ można na nim znaleźć bardzo dużo fajnych miejsc w stolic. Jest naprawdę z czego wybierać! 

Lato w mieście Warszawa
Fot. Adobe Stock

Lato w mieście: Trójmiasto 

Opalanie się na plaży i kąpiel w Bałtyku to oczywiste wybory, jeśli chodzi o lato w Trójmieście, ale Gdańsk, Sopot i Gdynia mają w sobie znacznie więcej do zaoferowania niż myślisz! Odbywa się tu mnóstwo imprez kulturalnych, pikników, zawodów, warsztatów oraz animacji, z których zdecydowanie warto skorzystać! Między innymi w środy w Gdyni na Stacji Orunia odbywają się “kulturalne środy”, które są artystycznymi warsztatami dla całych rodzin, można wtedy nauczyć się szyć laleczki, sklejać rzeźby z paper mache lub tkać. W Trójmieście znajdziemy także mnóstwo występów artystycznych oraz komediowych, w ich wyszukiwaniu zdecydowanie pomoże nam także Facebook oraz grupy na nim, gdzie inni użytkownicy dzielą się ciekawymi wydarzeniami. Trójmiasto to nie tylko “plażing”, ale też miejsce idealne na uprawianie sportów wodnych! Świetne miejscówki w Trójmieście możecie znaleźć na profilu @miejscowka_trojmiasto, gdzie znajdziecie najlepsze miejsca z jedzeniem i atrakcjami w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Zdecydowanie warto spróbować swoich sił w wind surfingu lub spokojnie popływać na kajaku.  

Lato w mieście Gdańsk
Fot. Adobe Stock

Lato w mieście: Kraków 

Kraków to piękne zabytkowe miasto, które skrywa wiele tajemnic. Z tego faktu zdecydowanie warto znaleźć wydarzenie na Facebooku z cyklu “Spacer grozy”, w czasie, którego przewodnik odkryje przed wami tajemnice miasta o których nie mieliście pojęcia! Można też wybrać się ze znajomymi do escape roomu i spróbować rozwiązać jego zagadki. Kraków to także miasto słynące z wielu, małych i kameralnych kin studyjnych, które letnią porą bardzo często organizują plenerowe pokazy filmów lub nawet kino samochodowe! Można w tym mieście znaleźć też mnóstwo festiwali, między innymi Etno Kraków, Fest Festiwal oraz Wianki nad Wisłą. Warto też wziąć udział w Bulwar[t] Sztuki, który jest największym maratonem kulturalnym w Polsce! Obejmuje atrakcje zarówno dla miłośników kina i teatru, ale także sztuki, poprzez wiele wydarzeń odbywających się w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa, ale też na scenie Teatru i w Domu Utopii - Międzynarodowego Centrum Empatii. Osoby, które poszukują mimo wszystko odrobinę więcej rozrywki powinny wybrać się do Energylandii, gdzie wybawią się po wsze czasy! Jeśli poszukujecie świetnych restauracji i kawiarni to koniecznie zajrzyjcie na profil @magiczne_miejsca_w_krakowie, gdzie znajdziecie mnóstwo miejsc w urokliwych zakątkach miasta. Zdecydowanie nie będziecie się nudzić w Krakowie! 

Lato w mieście Kraków
Fot. Adobe Stock

Bez znaczenia czy spędzacie wakacje w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, czy innym mieście, warto odkryć jego niezwykłą ofertę wydarzeń kulturalnych i ciekawych miejsc. Najlepszym miejscem do ich wyszukiwania będzie oczywiście Facebook, Instagram oraz TikTok, ponieważ to właśnie tam użytkownicy dzielą się najlepszymi miejscówkami i imprezami w swoich miastach. Jak spędzacie wakacje? W mieście czy na wyjeździe?   

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.