pączek, pączki, donuty, Tłusty Czwartek
Fot. Adobe Stock
Karnawał 2020

Kiedy w tym roku 2020 wypada Tłusty Czwartek? My już wiemy!

Nie możemy się doczekać!

Redakcja VIVA! 19 lutego 2020 12:52
pączek, pączki, donuty, Tłusty Czwartek
Fot. Adobe Stock

Data dotycząca Tłustego Czwartku jest uzależniona o terminu w jakim wypada Wielkanoc, dlatego w kalendarzu ten dzień jest świętem ruchomym. W kalendarzu chrześcijańskim to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Tłusty czwartek jest zatem rozpoczęciem ostatniego tygodnia karnawału, który poprzedza Wielki Post. Chrześcijanie ze względów religijnych zachowują wstrzemięźliwość od niektórych pokarmów, aby przygotować się do Wielkanocy. Tłusty czwartek to dzień, w którym dozwolone jest objadanie się. Dlatego to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku!

Kiedy wypada Tłusty Czwartek w 2020?

Tłusty Czwartek 2020 przypada już 20 lutego. W poprzednim roku 2019, Tłusty Czwartek obchodziliśmy 28 lutego. Przepisy na najlepsze pączki  i pyszne faworki oczywiście znajdziecie na naszej stronie. Może czas już teraz zaplanować weekend z karnawałowymi wypiekami? 

Pączki świata, jakie są rodzaje pączków
Fot. ADOBE STOCK

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ mówi, że nie potrafiłaby być z kimś „bez zakochania”, i wspomina wszystkie swoje miłości. Laureat 8. edycji „Top Model”, DAWID WOSKANIAN, o życiu z zespołem Tourette’a, karierze i o tym, jak sobie radzi ze społecznym ostracyzmem. Jedyny taki wywiad: PAWEŁ DELĄG versus PAWEŁ DELĄG. JENNIFER ANISTON i BRAD PITT – czy miłość po 16 latach od rozstania jest w ogóle możliwa?