Z pewnością każdy znajdzie idealną dla siebie

Marta Baran 8 maja 2019 16:40

Od 9 lat wybitni eksperci z dziedziny medycyny oraz dietetyki analizują różne diety i każdego roku na platformie internetowej U.S. News and World Report publikują ranking tych najczęściej wybieranych. Od 7 lat prym wiedzie dieta DASH, zobaczcie czy coś się zmieniło w tej kwestii?

Ranking najzdrowszych diet w 2019 roku

Robiąc zestawienie najpopularniejszych sposobów żywienia brane są pod uwagę takie kryteria jak: krótko- i długoterminowe korzyści stosowania diety, bezpieczny wpływ na organizm człowieka, łatwość w zastosowaniu oraz uzupełnienie wszystkich niezbędnych składników odżywczych tak, aby dieta była bezpieczna. Eksperci przeanalizowali aż 41 diet, koniecznie zobaczcie jakie z nich znalazły się w pierwszej dziesiątce!  

1/10
Zdrowe diety
Copyright @STOCK ADOBE
1/10

9. Dieta Ornisha
Stworzona przez wykładowce Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco doktora Dean’a Ornish’a. Sposób żywienia polega na niskotłuszczowej diecie wegetariańskiej, opierającej się na spożywaniu głównie produktów pochodzenia roślinnego, jest uboga w tłuszcze, węglowodany oraz białko zwierzęce.

2/10
Dieta 2019
Copyright @STOCK ADOBE
2/10

9. Dieta nordycka

Inaczej nazywana skandynawską. Dieta jest bogata w kwasy tłuszczowe omega-3, dlatego nie może zabraknąć w niej ryb oraz mięsa (szczególnie dziczyzny). Ważną rolę w żywieniu stanowią warzywa strączkowe, korzenne oraz kapustne.

3/10
Co to jest dieta TLC?
Copyright @STOCK ADOBE
3/10

8. Dieta TLC
Ma na celu obniżyć zbyt wysoki poziom cholesterolu, jest polecana przede wszystkim osobom z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Została opracowana przez naukowców z amerykańskiej organizacji National Institutes of Health.

4/10
Na czym polega dieta wolumetryczna
Copyright @STOCK ADOBE
4/10

6. Dieta wolumetryczna

Została opracowana przez dr Barbarę Rolls i dziennikarza R.A. Burnetta. Jest to dieta odchudzająca, a przy okazji bardzo dobrze zbilansowana pod względem wartości odżywczych. Głównie jest oparta na spożywaniu dużej ilości warzyw oraz owoców.

5/10
Najpopularniesze diety
Copyright @STOCK ADOBE
5/10

6. Dieta Kliniki Mayo

To idealny sposób żywienia dla tych co chcą zrzucić nadmiar tkanki tłuszczowej. Dieta bogata w warzywa oraz jaja, jednak słynie ze swoich restrykcyjnych zasad, mimo wszystko efekty są widoczne już po 2 tygodniach!

6/10
Najpopularniesze diety w 2019 roku
Copyright @STOCK ADOBE
6/10

4. Program Weight Watchers

Pomysł na dietę narodził się w USA, powstał dzięki grupie kobiet które podczas odchudzania wzajemnie się wspierały. Dieta zakłada bowiem, ze oprócz dobrze zbilansowanych posiłków ważne jest też wsparcie emocjonalne grupy i wspólne motywowanie się.

7/10
Co to jest dieta MIND
Copyright @STOCK ADOBE
7/10

4. Dieta MIND

Ma na celu poprawić funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego. Jest to połączenie diety śródziemnomorskiej z popularną DASH. Opiera się na spożywaniu przede wszystkim warzyw zielono-liściastych (np. szpinak, jarmuż), owoców jagodowych (np. truskawki, czarne jagody) oraz orzechów.

8/10
Co to jest dieta fleksitariańska
Copyright @STOCK ADOBE
8/10

3. Dieta fleksitariańska

To idealne odżywianie dla tych, którzy nie wyobrażają sobie posiłków bez mięsa oraz ryb. Dieta polega na spożywaniu dużej ilości warzy oraz produktów pochodzenia zwierzęcego jednak w mniejszych ilościach.

9/10
CO to jest dieta DASH
Copyright @STOCK ADOBE
9/10

2. Dieta DASH

Jest bardzo zdrowa, a jej głównym celem jest wsparcie układu krwionośnego. Dieta opiera się na spożywaniu niewielkiej ilości produktów przetworzonych oraz soli.

10/10
Copyright @STOCK ADOBE
10/10

1. Dieta śródziemnomorska

Dieta została najwyżej oceniona przez ekspertów, nic w tym dziwnego jest bezpieczna, a przy okazji wspomaga odchudzanie. Opiera się na spożywaniu lokalnych produktów, warzywach i owocach oraz dodawaniu ziół oraz przypraw jak oliwa z oliwek.

Wideo

Poznaj wyjątkowe nowości Avon na wiosnę 2020!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ADAMOWICZ, EGURROLA, FIGURA, GOLCOWIE, KUSZYŃSKA, SOYKA, NIEDENTHAL… w osobistych wspomnieniach o bliskich ich sercu miejscach. Według DOMINIKI KULCZYK świat zmieni tylko „czuła rewolucja”? Ważny głos w sprawie wykluczenia kobiet. „Wciąż mnie zaskakuje” – profesor JERZY BRALCZYK o języku polskim. W sentymentalną PODRÓŻ do nadbałtyckich kurortów zabierają nas m.in. CIERNIAK-MORGENSTERN, RODOWICZ, IWASZKIEWICZ.