książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images
STYL ŻYCIA

Księżna Meghan stworzyła... książkę kucharską!

Przyświeca jej szlachetna idea

Aleksandra Charzewska 18 września 2018 15:59
książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images

Zastanawiacie się, czym aktualnie zajmuje się księżna Meghan? Odpowiedź was zaskoczy! Była aktorka tworzy… książkę kucharską! Pałac Kensington oficjalnie ogłosił, że niedługo możemy spodziewać się publikacji książki „Together: Our Community Cookbook”, którą Meghan współtworzy z innymi, bardzo wyjątkowymi kobietami.

Dlaczego książka kucharska?

Książka, której patronuje Meghan to projekt charytatywny współtworzony z kobietami dotkniętymi przez tragedię Grenfell Tower. Po pożarze wieżowca w Londynie część kobiet postanowiła wspólnie stworzyć otwartą kuchnię nazwaną „Hubb” (w języku arabskim „miłość”), w której będą przygotowywały posiłki dla swoich rodzin i sąsiadów. Hubb stało się miejscem, w którym każdy dostawał nie tylko sycący posiłek, ale także potrzebne wsparcie. Zawarte będzie w niej 50 przepisów pochodzących z różnych części świata.

„Pod jednym dachem łączą różne tożsamości kulturowe tworząc przestrzeń, w której każdy czuje się dobrze – dzięki najprostszej formie – potrzebie jednoczenia się i pielęgnowania więzi poprzez jedzenie, kryzys lub radość. To coś, z czym wszyscy możemy się utożsamić.” – napisała Meghan we wstępie.

Ta szlachetna inicjatywa szczególnie poruszyła serce księżnej, która postanowiła objąć książkę swoim patronatem. Meghan bardzo szybko zaprzyjaźniła się z gotującymi w „Hubb” kobietami i regularnie składała wizyty w ich kuchni.

„Od razu poczułam z nimi więź. To miejsce, w którym kobiety śmieją się, płaczą i gotują razem.” – powiedziała.

Jesteśmy przekonani, że książka, której patronuje księżna Meghan bdzie ogromnym sukcesem!  

książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images
książka kucharska Meghan
Fot. East News, Materiały prasowe Inglot, MakeUp Revolution, H&M, L'Oreal

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.