książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images
STYL ŻYCIA

Księżna Meghan stworzyła... książkę kucharską!

Przyświeca jej szlachetna idea

Aleksandra Charzewska 18 września 2018 15:59
książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images

Zastanawiacie się, czym aktualnie zajmuje się księżna Meghan? Odpowiedź was zaskoczy! Była aktorka tworzy… książkę kucharską! Pałac Kensington oficjalnie ogłosił, że niedługo możemy spodziewać się publikacji książki „Together: Our Community Cookbook”, którą Meghan współtworzy z innymi, bardzo wyjątkowymi kobietami.

Dlaczego książka kucharska?

Książka, której patronuje Meghan to projekt charytatywny współtworzony z kobietami dotkniętymi przez tragedię Grenfell Tower. Po pożarze wieżowca w Londynie część kobiet postanowiła wspólnie stworzyć otwartą kuchnię nazwaną „Hubb” (w języku arabskim „miłość”), w której będą przygotowywały posiłki dla swoich rodzin i sąsiadów. Hubb stało się miejscem, w którym każdy dostawał nie tylko sycący posiłek, ale także potrzebne wsparcie. Zawarte będzie w niej 50 przepisów pochodzących z różnych części świata.

„Pod jednym dachem łączą różne tożsamości kulturowe tworząc przestrzeń, w której każdy czuje się dobrze – dzięki najprostszej formie – potrzebie jednoczenia się i pielęgnowania więzi poprzez jedzenie, kryzys lub radość. To coś, z czym wszyscy możemy się utożsamić.” – napisała Meghan we wstępie.

Ta szlachetna inicjatywa szczególnie poruszyła serce księżnej, która postanowiła objąć książkę swoim patronatem. Meghan bardzo szybko zaprzyjaźniła się z gotującymi w „Hubb” kobietami i regularnie składała wizyty w ich kuchni.

„Od razu poczułam z nimi więź. To miejsce, w którym kobiety śmieją się, płaczą i gotują razem.” – powiedziała.

Jesteśmy przekonani, że książka, której patronuje księżna Meghan bdzie ogromnym sukcesem!  

książka kucharska Meghan
Fot. Getty Images
książka kucharska Meghan
Fot. East News, Materiały prasowe Inglot, MakeUp Revolution, H&M, L'Oreal

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.