Remont pałacu Buckingham
Fot. Getty Images
o tym się mówi!

Królowa Elżbieta II szuka pracownika na odpowiedzialne stanowisko…

Miesiąc pracy wyceniono na 16 tysięcy złotych

Redakcja VIVA! 16 lutego 2020 14:24
Remont pałacu Buckingham
Fot. Getty Images

Pałac Buckingham poddany jest szeroko zakrojonym pracom remontowym. Koszty renowacji mają wynieść około 2 milardy złotych, a cała operacja ma potrwać do 2027 roku! Prace rozpoczęły się już w 2017 roku. Teraz królowa Elżbieta II postanowiła wprowadzić pewne ulepszenia w projekcie i zatrudnić osobę, która będzie nadzorowała prace i zapewni płynną komunikację pomiędzy wszystkimi stronami. Według oficjalnej oferty, zamieszczonej na stronie The Royal Household idealnym kandydatem jest ktoś, kto ma już doświadczenie w projektach budowlanych (szczególnie w odniesieniu do budynków historycznych), ma duże umiejętności komunikacyjne i jest inteligentny. Rola polegałaby na zapewnieniu wsparcia dla planisty strategicznego oraz komunikacji między biurem zarządzania programem a różnymi kontrahentami i konsultantami pracującymi nad projektem.

„Żadne dwa dni nie będą takie same, a różnorodność pracy i tempo będą stanowić wyzwanie”, obiecuje opis stanowiska. „Wspierając innych, będziesz mieć wyjątkowe możliwości rozwoju własnej kariery. Świadomość, że przyczyniasz się do przyszłości kultowego budynku, będzie Cię inspirować każdego dnia”.

Na  jakie zarobki może liczyć osoba, która podejmie się tej współpracy? 38 000 funtów rocznie czyli około 190 000 zł. Miesięczna pensja wyniesie więc około 16 000 zł.

Remont pałacu Buckingham
Fot. Getty Images

Nowy planista pracowałby 37,5 godziny tygodniowo przez pięć dni. Projekt zakłada, że 775-pokojowy pałac będzie restaurowany po jednym skrzydle, aby królowa i jej rodzina mogli komfortowo spędząć czas w jego wnętrzach.

Ponieważ jest to pierwszy poważny remont od lat 50. XX wieku, remont koncentruje się na takich praktycznych kwestiach, jak hydraulika, ogrzewanie i kable elektryczne, a także renowacja rozpadającej się przedniej fasady.  

Remont pałacu Buckingham
Fot. Adobe.Stock.com

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.