Co lubi jeść królowa Elżbieta?
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Królewski szef kuchni zdradził, co najbardziej lubi jeść Elżbieta II

W tym składniku tkwi sekret jej urody?!

Marta Baran 4 maja 2020 17:30
Co lubi jeść królowa Elżbieta?
Fot. Getty Images

Pod koniec kwietnia królowa Elżbieta obchodziła 94 urodziny. Brytyjska monarchini jest jedną z ulubionych członków rodziny królewskiej w Anglii, ale także na całym świecie. Nic w tym dziwnego, że wychodzące na jej temat sekrety albo wcześniej nieznane publicznie informacje są ciekawe dla ludzi oraz mediów. Ostatnio szef kuchni Darren McGrady, który przez 11 lat służył królowej w Pałacu Buckingham zdradził produkt, który absolutnie musi znaleźć się w jej jadłospisie. Koniecznie zobaczcie, co to jest!

Co lubi jeść królowa Elżbieta?

Jak wiadomo, królowa jest miłośniczką podróżowania. Podczas swojego panowania była w ponad stu krajach! Poznając nowe miejsce często chcemy spróbować lokalnych potraw. Jednak nie w przypadku brytyjskiej monarchini. Jak przyznał szef kuchni, Elżbieta II nie jest zwolenniczką eksperymentowania z nowymi smakami i unika próbowania nieznanych jej potraw. Pod tym względem zdecydowanie różni się od pozostałych członów rodziny!

Królowa ma własne menu zawsze ułożone ze składników, które jej smakują. Nie może tam zabraknąć tradycyjnej angielskiej herbaty, a także co ciekawe... czekolady. Jak przyznał szef kuchni: ,,Jest absolutnie uzależniona od czekolady". Monarchini przepada za ciemną, która ma minimum 60% kakao. Czyżby właśnie czekolada tkwiła w sekrecie urody królowej? Możliwe! Według dietetyków produkt jest bogaty w magnez, potas oraz żelazo. Ponadto ma ona właściwości antyoksydacyjne, przeciwdziała miażdżycy i nowotworom. Darren McGrady zdradził, że ulubionym deserem królowej jest ciasto czekoladowe, któremu nigdy się nie oprze!  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Royal Family (@theroyalfamily)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.