hiszpania-podroze-koronawirus-2020-zasady-8
Fot. AdobeStock.com
podróże

Koronawirus 2020: marzysz o urlopie? Oto nowe zasady podróży do Hiszpanii!

Sprawdź, co się zmieniło?

Redakcja VIVA! 13 listopada 2020 18:30
hiszpania-podroze-koronawirus-2020-zasady-8
Fot. AdobeStock.com

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życia. Podróżowanie to jeden z tych obszarów, który uległ totalnej transformacji. Dalekie wypady stały się praktycznie niemożliwe, podróże po Europie mocno ograniczone. Hiszpania - jeden z popularniejszych wśród polskich turystów kierunków, właśnie ogłosiła, że od dnia 23 listopada 2020 zaczną obowiązywać nowe zasady przy wjeździe do tego kraju drogą powietrzną lub morską. Na czym polegają?

 

Nowe zasady podczas podróży do Hiszpanii - listopad 2020

Od 23 listopada wszyscy pasażerowie będą musieli posiadać negatywny wynik testu PCR wykonany na 72 godziny przed przybyciem do Hiszpanii. Nie uznawane będą testy na przeciwciała, antygenowe czy serologiczne. Kontrola wyniku testów będzie odbywała się na lotniskach oraz w portach morskich zaraz po przybyciu. Trzeba będzie okazać oryginał wyniku w formie papierowej lub elektronicznej. Nadal sprawdzane będą kody QR i wykonywany pomiar temperatury ciała.

 

Wynik testu powinien być podany w języku hiszpańskim lub angielskim i zawierać następujące dane: imię i nazwisko podróżującego, numer paszportu lub innego dowodu tożsamości (musi się zgadzać z numerem podanym w formularzu kontroli sanitarnej), data wykonania testu, dane certyfikowanego centrum diagnostycznego, informacja o użytej technice diagnostycznej oraz negatywny wynik.

 

Co istotne, osoby podróżujące tranzytem przez Hiszpanię, jeśli nie będą opuszczać strefy międzynarodowej, nie muszą posiadać aktualnego wyniku testu.

 

Nowe przepisy obowiązywać będą na całym terytorium Hiszpanii, wliczając Wyspy Kanaryjskie, co oznacza, że dotychczasowe przepisy dotyczące testów obowiązujące na wyspach przy rejestracji w obiektach hotelowych tracą moc obowiązującą.

 

hiszpania-podroze-koronawirus-2020-zasady-wirus-2
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.