szkola-koronawirus-2020-wrzesien-pazdziernik-8
Fot. AdobeStock.com
o tym się mówi

Koronawirus 2020: czy rząd zamknie szkoły? Jest stanowisko Ministerstwa Edukacji!

Szkoły wrócą do zdalnych lekcji?

Redakcja VIVA! 21 września 2020 17:30
szkola-koronawirus-2020-wrzesien-pazdziernik-8
Fot. AdobeStock.com

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Organizacja nauki w nowym roku szkolnym 2020/21 okazuje się być poważnym wyzwaniem w obliczu ryzyka zakażeń COVID-19. Wrzesień to pierwszy miesiąc, kiedy dzieci poszły na stacjonarne zajęcia. Poprzedni semestr szkoły działały w trybie zdalnym. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 748 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2 oraz o śmierci pięciu kolejnych osób. Czy teraz, kiedy ilość nowych przypadków w Polsce utrzymuje się na wysokim poziomie, szkoły wrócą do zdalnych lekcji?

Koronawirus 2020: rząd zamknie szkoły? Znamy stanowisko ministerstwa!

Minister Edukacji Dariusz Piontkowski wypowiedział się na temat planowanego zamknięcia szkół: „Nie planujemy na razie zamykania szkół; wprowadzony system, czyli reakcja lokalna na zwiększone zagrożenie epidemiczne, sprawdza się”. Sytuacja w pierwszych tygodniach roku szkolnego wydaje się więc być pod kontrolą.


 

Szef resortu edukacji wytłumaczył sytuację w dzisiejszej audycji na antenie Polskiego Radia Białystok. „Na razie tylko bardzo niewielki ułamek, poniżej procenta szkół, przeszło bądź na system całkowicie zdalny, a zdecydowana większość tych szkół, to są szkoły, w których jakaś część uczniów uczy się zdalnie bądź część nauczycieli pracuje zdalnie, a pozostała część szkoły pracuje normalnie”.

Ponadto zdaniem Piontkowskiego, nawet najlepiej zorganizowana nauka zdalna nie jest w stanie zastąpić szkoły w tradycyjnym, stacjonarnym wydaniu, gdzie uczniowie mają bezpośredni kontakt z nauczycielami. Dlatego też ministerstwo chce uniknąć ponownego zamknięcia szkół.

szkola-koronawirus-2020-wrzesien-pazdziernik-11
Fot. AdobeStock.com

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.